Naujienų srautas

Veidai2018.01.29 22:13

Rusijoje per klaidą užregistruota pirmoji gėjų santuoka

BNS 2018.01.29 22:13

Rusijoje du vyrai sugebėjo užregistruoti savo santuoką – pirmąją homoseksualios poros santuoką šalyje. Vidaus reikalų ministerija aiškina, kad įvyko biurokratinė klaida.

Rusija nepripažįsta tos pačios lyties asmenų santuokų; be to, šalyje galioja įstatymas, draudžiantis skleisti gėjų „propagandą“ nepilnamečiams. Taigi, Pavelo Stocko ir Jevgenijaus Voicechovskio pareiškimas, kad jų santuoka buvo oficialiai įregistruota, sukėlė didžiulį triukšmą.

Pora sako sausio pradžioje susituokusi Danijoje ir pateikusi savo pasus su notaro patvirtintais santuokos liudijimo vertimais Maskvoje veikiančiam daugiafunkciam valstybinių paslaugų centrui. Ten pareigūnai praeitą savaitę daug nesuko galvų ir uždėjo šeimyninės padėties štampus pasuose, tokiu būdu patvirtindami, kad „vyrai įregistravo santuoką“.

Vidaus reikalų ministerija pareiškė, kad pasai bus atšaukti, o štampus uždėjusi pareigūnė ir jos tiesioginis viršininkas – atleisti.

Rusijos LGBTQ+ tinklas pirmadienį pranešė, kad susituokę vyrai išvyko iš Rusijos, baimindamiesi dėl savo saugumo, nes patyrė teisėsaugos tarnybų „neteisėtus veiksmus ir spaudimą“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi