Naujienų srautas

Veidai2018.01.21 09:09

„Eurovizijos“ atranka: senbuvius nugalėjo ir debiutantai

Šeštadienio vakarą paaiškėjo, kurie šeši dalyviai žengia į kitą „Eurovizijos“ atrankos etapą. Pasisekė grupei „Saulės kliošas“, duetui „Twosome“, Paulai, Elizabeth Olshey, Juozui Martin ir Audriui Petrauskui. Tuo tarpu daugybę kartų laimę atrankoje bandžiusi Mia jau pirmame konkurso etape liko už borto. 

Žiūrovų balsai:

Paula – 678 balsai 

„Twosome“ – 643 balsai 

Elizabeth Olshey – 643 balsai 

Mia – 541 balsas

„Saulės kliošas“ – 435 balsai 

Audrius Petrauskas – 244 balsai 

Juozas Martin – 202 balsai 

Elvina Milkauskaitė – 143 balsai 

Rūta Kotryna – 126 balsai 

LJ – 74 balsai 

Justina Žukauskaitė – 61 balsas

Emilija Valiukevičiūtė – 49 balsai

Komisijos balai:

„Saulės kliošas“ – 12 balų 

„Twosome“ – 10 balų 

Juozas Martin – 8 balai 

Audrius Petrauskas – 7 balai 

Paula – 6 balai 

Rūta Kotryna – 5 balai 

Mia – 4 balai 

Elizabeth Olshey – 3 balai 

Elvina Milkauskaitė – 2 balai 

LJ – 1 balas

Justina Žukauskaitė – 0 balų 

Emilija Valiukevičiūtė – 0 balų

Bendri balai: 

„Saulės kliošas“ – 12 balų 

„Twosome“ – 10 balų 

Paula – 8 balai 

Elizabeth Olshey – 7 balai 

Juozas Martin – 6 balai 

Andrius Petrauskas – 5 balai 

Mia – 4 balai 

Rūta Kotryna – 3 balai 

Elvina Milkauskaitė – 2 balai 

LJ – 1 balas

Justina Žukauskaitė – 0 balų 

Emilija Valiukevičiūtė – 0 balų

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvius vertino muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, LRT televizijos ir radijo laidų vedėja Gerūta Griniūtė, kostiumų dailininkas ir dizaineris Aleksandras Pogrebnojus bei dainininkas Vaidas Baumila.

Vakarą su savo kūrybos daina „Don`t Give Up“ pradėjo atlikėjas Juozas Martin. Po pasirodymo dainininkas sulaukė komisijos komplimentų.

„Labai drąsu yra atidaryti šou, žinau, kad dainuoti pirmajam – pats didžiausias jaudulys, bet puikiai su tuo susitvarkei. Perėjimas į falcetinę dalį buvo puikus, pats kūrinys kvepia gera kokybe, gera aranžuote ir geru prodiusavimu. Manau, kad už savo kūrybą nusipelnai didelių aplodismentų. Tik vienas momentas – man pritrūko kulminacinės dalies“, – savo pastebėjimais pasidalijo V. Baumila.

Su atlikėjo pastaba sutiko ir muzikos apžvalgininkas. J. Martin muzikinį kelią sekantis R. Zilnys dainos skambesyje įžvelgė panašumų su Ed Sheeran kūryba. „Tai – muzika, kuri jau kelerius metus yra populiari, bet tokio tipo muziką kuriančių ir atliekančių turime nedaug. Manau, kad daugybė jaunų žmonių, žinančių, kad tai yra pasaulinis skambesys, balsuos už šią dainą“, – svarstė komisijos narys.

Atlikėją scenoje keitė Justina Žukauskaitė su kūriniu „Love Doesn`t Lie“. Apie šį pasirodymą komisija atsiliepė lakoniškai.

„Labai sunku komentuoti šią dainą, nes nieko nesupratau. Negaliu pasakyti nieko nei gero, nei blogo, ir jei šios dainos nebūtų atrankoje, nieko nebūtų atsitikę“, – kalbėjo A. Pogrebnojus.

G. Griniūtei kūrinys pasirodė įdomus, tačiau ji pasigedo stipraus vokalo ir gero dainos išpildymo.

Elvina Milkauskaitė ir Balys Kulikauskas pristatė dainą „So Long My Love, My Lover“. Nors dainos skambesys buvo įvertintas palankiai, priekaištų atlikėjai sulaukė dėl pasirodymo režisūrinių sprendimų.

„Elvina – ne pirmą sykį yra „Eurovizijos“ atrankoje. Tai – tipinė komercinė šio konkurso daina, bet turi pakilų, įsimenantį priedainį, kas yra gana paradoksalu, nes dainos tekstas yra apie išsiskyrimą.

Jūsų balsui priekaištų neturiu. Įdomu, kad šią dainą taip pat parašė Aminata iš Latvijos, atrodo, ji pakeitė braižą ir ėmė rašyti kitokias dainas.

Tačiau tai, jog B. Kulikauskas pasirodymo metu rašė laišką, kurį Elvina kūrinio pabaigoje perskaitė, atrodė nelabai įspūdinga“, – kalbėjo muzikos apžvalgininkas.

Su juo sutiko ir V. Baumila: „Nedarykite teatro. Vokalas puikiai skambėjo, daina tikrai komercinė ir tikrai tiktų „Eurovizijai“, bet pasirodymo režisūra labai silpna.“

Lukas Jonaitis atliko roko kūrinį „Over Now“. V. Baumila pripažino, jog jam tokio žanro muzika labai patinka, tačiau abejojo, ar tokios dainos vieta – „Eurovizijos“ scenoje. „Aranžuotė šiek tiek kvepėjo naftalinu, bet tai – tokio žanro muzika, ir ji skambėti kitaip negali. Bet galbūt jos reikėtų klausyti gyvuose roko koncertuose“, – svarstė dainininkas.

Su juo sutiko ir R. Zilnys: „Tai yra toks žanras – žanras, kuriame ir 1987-aisiais viskas buvo taip pat, pradedant apranga ir baigiant tuo, kaip vokalistas laiko mikrofoną, ir tame nėra nieko blogo. Manau, Lukas tai puikiai perteikė. Bet neatsimenu, kada tokio žanro daina „Eurovizijoje“ yra užėmusi aukštą poziciją. Manau, kad čia reikėtų visiškai kitokių ėjimų, nei tiesiog paprastai sudainuoti kūrinį.“

Rūta Kotryna konkursui siūlo dainą „Ghost“. Kiek nestandartinis kūrinys sulaukė komisijos pagyrų.

„Tai – labai stilinga daina, su pasimėgavimu ją išklausiau. Sodrus žemas vokalas ir daina gali užkabinti labai plačią auditoriją. Manau, kad šiek tiek patobulinus vokalą galima eiti toli“, – palankiai pasirodymą vertino G. Griniūtė.

Aranžuotę gyrė ir R. Zilnys. „Man daina pasirodė pakankamai įdomi. Greitai pagauti priedainį nėra labai lengva, bet iš esmės tai yra tas atvejis, kai galvoji, kas čia bus, ir nori dar kartą pasiklausyti. Manau, kad galima kažką ir vizualiai iš to išspausti. Jums reikia apsispręsti, ką norite daryti su savo mimikomis. Jas reikėtų repetuoti prieš veidrodį, nes tai televizijos žiūrovams irgi yra svarbu“, – patarė muzikos apžvalgininkas.

V. Baumila taip pat liko sužavėtas pasirodymu. „Man kūrinys patiko, tikrai gera aranžuotė. Tokios dainos yra populiarios, ir manau, kad jų bus daugiau „Eurovizijoje“, Lietuva galėtų būti ne išimtis šiuo atveju. Man patiko paslaptingas atlikimas, vietomis vokalas skambėjo labai gražiai, vietomis trūko jėgos. Noriu pagirti ir LRT TELEVIZIJĄ už visas vizualizacijas, apšvietimą – scena yra puiki, atlikėjams suteikiate puikią erdvę“, – kalbėjo dainininkas.

Po pertraukos į nacionalinės „Eurovizijos“ atranką sugrįžo „Saulės kliošas“ su kūriniu „Man gaila“. Jų pasirodymas buvo įvertintas palankiai.

„Esu nustebintas šios dainos, nes čia buvo daug elektronikos. Daina man labai patiko. Bet esu smulkmeniškai priekabus, tad pasakysiu porą pastabų. Manau, kad su tokiu žanru reikia pasiruošti ir anglišką dainos versiją. Tai yra potencialiai komercinės popmuzikos hitas. Kitas dalykas – pasirodyme buvo momentų, kai vokalistė Justė, rodos, nežinojo, ką daryti. Bet šiaip manau, kad daina turi labai daug potencialo“, – tvirtino R. Zilnys.

Pasirodymu patenkintas liko ir A. Pogrebnojus. „Puiki daina. Esu matęs, kaip Justė dainuoja su didesne energija, tad jos galėtų būti ir daugiau. Galiu pasakyti, kad turint tokią vokalistę, vyrukai scenoje atlieka tiesiog statistų vaidmenį. Man džiugu, kad dainuojate lietuviškai“, – dėstė kostiumų dailininkas.

Specialiai nacionalinei „Eurovizijos“ atrankai susibūrė duetas „Twosome“ su kūriniu „Hello“, kuriame nuskamba 35 pasisveikinimai skirtingomis pasaulio kalbomis. Nuotaikingas pasirodymas paliko gerą įspūdį žiuri.

„Manau, konceptas labai geras. Noriu pasveikinti Paulių Šinkūną, kuris nežinojau, kad dainuoja ir turi klausą. Pasirodymas, manau, neblogai susižiūrėtų didžiajame konkurse“, – kalbėjo V. Baumila.

Ar kūrinys būtų palankiai įvertintas Europos žiūrovų, R. Zilnys dvejojo. „Tai yra pokštas, o su pokštais „Eurovizijoje“ yra slidu – kartais jie nueina labai toli, o kartais būna negailestingai „nurašomi“. Bet tai yra gerą nuotaiką nešantis pokštas – tad tikėtina, kad pasirodymas didžiojoje scenoje galėtų gana gerai atrodyti“, – svarstė muzikos apžvalgininkas.

Praėjusiais metais nacionalinėje atrankoje debiutavusi Paula šiemet grįžo su daina „1 2 3“.

„Manau, kad balkanų šalims turėtų patikti. Daina ko gero daugelį čia esančių pakeltų nuo kėdžių, jei tik būtų vietos šokti“, – kalbėjo G. Griniūtė.

R. Zilnio manymu, Paula yra paaugusi kaip atlikėja. „O dėl balkanų Gerūta nėra teisi. Tai yra daina, kuri skamba taip, kaip dabar skamba popmuzikos dainos visame pasaulyje. Manau, visai neblogai pasisekė pataikyti. Man įdomus sprendimas su smilgomis, vaizdas scenoje, ir patiko, kad dainuojate ir šokate“, – pasirodymo privalumus vardijo muzikos apžvalgininkas.

V. Baumilos manymu, praėjusių metų pasirodymas buvo šiek tiek įdomesnis, o pernykštė daina labiau tiko atlikėjai.

Su daina „In My Bones“ pasirodė Audrius Petrauskas. Kūrinys ir atlikimas sulaukė komplimentų.

„Tokia muzika yra populiari, Ed Sheeran taip pat pamėgęs šį stilių. Man labai patiko, esu tokio švaraus, gero vokalo, atlikimo šalininkas. Aiškiai žinojote, ką dainuojate, kur judate. Aranžuotė smagi, aš tokios muzikos klausau, ir šis pasirodymas šį vakarą man buvo vienas geriausių“, – pagyrų negailėjo V. Baumila.

R. Zilnys atkreipė dėmesį, jog kartais galvodami apie eurovizinės dainos rinkimus kalbame apie išskirtinumus. Šioje dainoje, pasak muzikos apžvalgininko, nėra nieko išskirtinio, bet reikėtų atkeipti dėmesį į šį labai gerą popmuzikos kūrinį. „Daina man jau skamba galvoje, ir to „Eurovizijai“ reikia“, – patvirtino komisijos narys.

Elizabeth Olshey atliko dainą „Bejausmis“. Atlikėjos vokalas papirko komisijos narius, tačiau dėl kūrinio teksto, kurio autorė yra pati E. Olshey, kilo diskusijų. „Be proto gražiai ir gerai dainuojate. Visuomet malonu girdėti tokius gerus vokalus. Pasirodymas buvo užburiančiai kitoks. Teksto norėjosi klausytis, nors kartais sako, kad į sceną neverta neštis sunkaus teksto, o jis iš tikro buvo toks, į kurį norisi įsigilinti“, – vertino V. Baumila.

Su juo nevisiškai sutiko G. Griniūtė: „Dramos tekste – labai daug, man žodis yra labai svarbus, tad nuo „tušo ir kraujo upių“ man pasidarė gana šalta. Tekstas man patiko mažiau, nei jūsų vokalas. Bet klausytis jūsų man buvo labai gražu.“

Į nacionalinės atrankos sceną sugrįžo ir atlikėja Mia, šįkart pasirinkusi dainą „Arrows“. Didesnių priekaištų atlikėja iš komisijos nesulaukė.

„Daina – stipri, tik norėjosi dar didesnio sprogimo dainos kulminacijoje“, – pastebėjo G. Griniūtė. A. Pogrebnojui „užkliuvo“ atlikėjos apranga. „Kodėl jūs juoda? Juk čia „Eurovizija“, čia linksma, smagu. Manau, galima pridėti blizgesio“, – siūlė dizaineris.

V. Baumila atkreipė dėmesį į anglų kalbos tarimą: „Palyginčiau Mios tarimą su Aistės Pilvelytės – vietomis neaišku, kokius žodžius dainuojate. Bet šiaip daina stipri, tik norėtųsi aiškiau girdėti žodžius, reikėtų padirbėti su artikuliacija.“

Emilija Valiukevičiūtė laidą užbaigė su daina „Bye Bye“. Pasirodymas liko nesuprastas komisijos.

„Nežinau, su kokia programa buvo kurta ši daina, bet man atrodo, kad garsas skamba šiek tiek kaip devyniasdešimtaisiais. Apžvelgdamas visą laidą galiu pasakyti, kad jaučiasi, kurie atlikėjai žino, kas yra pažangi technologija, ir kaip turi skambėti dainos dabar. Šios dainos garsas šiek tiek atsilieka nuo 2018 m. Nesu tikras, ar tokios muzikos reikia „Eurovizijai“ šiais metais, bet jūsų pasirodymas buvo spalvingas ir įsimenamas“, – kalbėjo V. Baumila.

Pasirodymo idėjos nesuprato ir R. Zilnys. „Susimąsčiau, kad per praėjusį atrankos koncertą buvau kiek nusiminęs, nes man atrodė, kad dainų pasirinkimas yra gana silpnas. Šiandien esu gerai nusiteikęs, nes girdėjau tikrai neblogų kūrinių, vertų finalo, bet tarp tų dainų šio kūrinio nėra.

Yra nebloga kičinė dainos idėja, tik jūs scenoje rodote tokias įdomias grimasas, ir neaišku, ar norite būti pop žvaigždė, ar tai – tik parodija ir ironija“, – mintimis dalijosi muzikos apžvalgininkas.

Nacionalinė „Eurovizijos“ atranka – kiekvieną šeštadienį per LRT TELEVIZIJĄ!

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi