Veidai

2018.01.14 19:45

Chelsea Manning Merilande sieks vietos JAV Senate

BNS2018.01.14 19:45

Translytė Chelsea Manning ketina Merilande siekti vietos JAV Senate ir taip grįžta į dėmesio centrą po nuteisimo už slaptų dokumentų nutekinimą ir pirmalaikio išėjimo iš kariškių kalėjimo.

30 metų Ch. Manning paraišką federalinei rinkimų komisijai pateikė ketvirtadienį, savo adresu nurodydama butą Nort Betesdoje.

Ji Senato rinkimuose dalyvaus kaip demokratė ir pirminiuose partijos rinkimuose tikriausiai mes iššūkį dvi kadencijas Senate dirbančiam Benui Cardinui, kuris yra laikomas absoliučiu favoritu.

Ch. Manning, kuri 2010 metais per areštą dar buvo Bradley Manningas, 2013 metais buvo nuteista už šnipinėjimą ir kitus nusikaltimus dėl šimtų tūkstančių slaptų JAV diplomatinių pranešimų ir kitų dokumentų nutekinimo svetainei „WikiLeaks“. Už tai vieni ją vadina išdavike, kiti – narsuole.

B. Manningas, buvęs armijos žvalgybos analitikas, buvo nuteistas kalėti 35 metus, bet gegužę tuometinis prezidentas Barackas Obama bausmę sutrumpino iki septynerių metų. Bausmė buvo skaičiuojama nuo Ch. Manning arešto 2010 metais ir galiausiai ji buvo paleista.

Būdamas kalėjime B. Manningas pakeitė lytį ir tapo Ch. Manning.

Apie Ch. Manning ketinimus dalyvauti rinkimuose pirmoji pranešė konservatyvi žiniasklaidos organizacija „Red Maryland“.

Ch. Manning nebūtų pirmas translytis kandidatas, bandantis įveikti JAV Kongreso narį.

Translytei Kristin Beck, buvusiam karinio jūrų laivyno „ruoniui“, 2016 metais nepavyko Merilando Demokratų partijos pirminiuose rinkimuose nugalėti Atstovų Rūmų nario Steny Hoyerio.

K. Beck, kuri tuomet gavo 12 proc. balsų, sakė, jog nepritaria tam, ką padarė Ch. Manning, ir mano, kad dabar ji tik rodo „viešųjų ryšių triuką“.

Ch. Manning yra sakiusi, kad norėjo atskleisti JAV kariškių nesiskaitymą su karo poveikiu civiliams ir kad jos paskelbta informacija neturėjo pakenkti Jungtinėms Valstijoms.

B. Obamos sprendimą sutrumpinti Ch. Manning bausmę griežtai kritikavo kai kurie Kongreso nariai ir kitos figūros.

Gegužės mėnesį išėjusi iš Fort Levenverto kalėjimo Kanzase Ch. Manning, kuri yra iš Oklahomos, planavo persikraustyti į Merilandą, kur gyvena jos teta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt