Veidai

2018.01.09 20:10

Iš Romos Kalėdinės eglutės „Plikės“ bus statomas medinis namelis

BNS 2018.01.09 20:10

Romos gyventojams daug džiaugsmo nesuteikusi Kalėdų eglė šiais metais dėl nubarstytų spyglių buvo praminta „Plike“. Tačiau paprastosios eglės rūšies medžiu dar bus galima pasididžiuoti, kai jis bus perdirbtas į medinį namelį, kur motinos galės maitinti savo kūdikius, o jų jaunesnieji vaikai galės žaisti, antradienį paskelbė Romos miesto taryba.

 Amžinojo miesto Kalėdinė eglutė meiliai buvo praminta „Spelacchio“ (ital. Plikė, Nuskurėlė); gruodžio mėnesį ją atvežus į Romą iš šiaurės Italijos dėl jos teko raudonuoti visai šaliai – medis jau buvo miręs.

Tačiau spygliuotis susilaukė tiek daug gerbėjų, kad sostinė pažadėjo išgelbėti jį nuo sunaikinimo.

Eglutė bus perdirbta ir prikelta naujam gyvenimui, kaip „patogus medinis namukas su vystyklų keitimo stalu, kėdute, kur motinos galės maitinti savo kūdikius ir žaidimu stalu mažiesiems“, – pranešime sakė taryba.

Dalis medžio taip pat bus panaudota suvenyrų gamybai, rašoma pranešime.

„Norime, kad tarptautinio dėmesio susilaukęs medis taptu konkrečiu kūrybingo rūšiavimo pavyzdžiu, nes bet kurį daiktą galima prikelti naujam gyvenimui“, – sakė miesto merė Virginia Raggi.

Kalėdinė eglutė miestui kainavo apytiksliai 48 tūkst. eurų ir daugumai tapo metafora sostinės būklei apibūdinti.

Keistoje įvykių sekoje antradienį darbuotojai pradėjo ardyti spygliuotį milžiną, tačiau nesuprantamai vėl jį papuošė, kai tariamai gavo nurodymus, kad eglutės nupuošimas perkeliamas į ketvirtadienį.