Veidai

2018.01.08 09:48

Japonijoje 1,2 milijono merginų ir vaikinų švenčia Pilnametystės dieną

ELTA 2018.01.08 09:48

Pirmadienį Japonijoje švenčiama valstybinė šventė – Pilnametystės diena. Ji skirta merginoms ir vaikinams, kuriems per pastaruosius metus sukako 20 metų.

Administracijos ir komunikacijų ministerijos duomenimis, naujų pilnamečių prieaugis šalyje per metus nepasikeitė ir sudarė 1,23 milijono žmonių. Bet šįmet iškilmes, kurios paprastai susijusios su pasivaikščiojimu puošniais drabužiais ir lankymusi šventyklose, temdo blogi orai – visoje Japonijos teritorijoje šalta ir apsiniaukę.

Japonijos jaunimui, ypač merginoms, Pilnametystės diena – svarbi šventė, suteikianti galimybę pasipuikuoti. Dauguma japonių sutinka ją apsirengusios ryškiais žieminiais kimono su ilgomis, beveik grindis siekiančiomis rankovėmis. Apdarą puošia įmantriu mazgu surišta juosta „obi“ ir puri uždėtinė kailinė apykaklė. Ant kojų – lakuotos šlepetės „zori“, rankose – mažytis rankinukas.

Pilnametystės amžius – 20 metų – Japonijoje buvo nustatytas 1876 metais. Valstybinė šventė šia proga buvo įvesta 1948 metais. Bet tradicija rengti įvairias ceremonijas, skirtas pilnametystei, gyvuoja šalyje nuo tolimų viduramžių.