Veidai

2018.01.05 14:51

G. Sasnauskaitė: „Eurovizijos“ scena man – lyg žaidimų aikštelė

LRT.lt 2018.01.05 14:51

Šių metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvė Goda Sasnauskaitė, pasirodysianti jau pirmoje projekto laidoje, pristato naują dainą „Fire Fountain“. Elektroninės muzikos duete „Tillae“ dainuojanti mergina į nacionalinę konkurso atranką eina kaip solistė, pasivadinusi „godo“. 

Iš Panevėžio kilusi mergina dainuoja nuo mažens, tačiau anksčiau į „Eurovizijos“ dainų konkursą ir eurovizinius standartus sako žvelgusi skeptiškai. Visgi suvokusi, jog šie tėra sukurti aplinkos, nusprendė leistis į standartų perkūrimo žaidimą.„Dalyvavimą konkurse matau kaip puikų būdą išsakyti tai, ką kasdien stengiuosi spinduliuoti aplinkiniams. „Eurovizijos“ scena man – žaidimų aikštelė, kurioje ieškosiu kelių į mūsų tautos susivienijimą“, – sako mergina ir priduria, kad jos dainoje užkoduota tai, ką savo širdyje nešiojasi ne vienas jos kartos žmogus. 

„Daina „Fire Fountain“ – apie troškimą ištirpdyti mūsų tautos susikaustymą ir susvetimėjimą. Esu nepriklausomoje Lietuvoje gimęs vaikas, tačiau augau su genuose tarsi įrašyta žinute: laisve mėgautis yra gera, bet pavojinga. Kasdien mokausi švęsti laisvę ir per tai kuriu savo muzikinį identitetą, lietuvės moters paveikslą “, – tikina mergina. 

Keliautojos ir atradėjos gyslelę turinti G. Sasnauskaitė nebijo leistis į nuotykių kupinas keliones, mat tai, pasak jos, įkvepia kurti. Mergina įvardija ir daugiau įkvėpimo šaltinių: tai atsiskyrimas ir vienatvės jausmas bei savo kūno ir seksualumo pažinimas. 

„Kūno pažinimo klausimai atsispindi nebūtinai muzikoje, galbūt – judesyje. Man įdomu, kur mane veda kūnas. Jis turi savo išmintį ir kalba atskirai nuo pačios dainos“, – mintimis dalinasi dainininkė. 

Atlikėja neslepia, kad jos gyvenime buvo laikas, kai ji norėjo bėgti iš Lietuvos, mat čia ji nesijautė sava. Tačiau ilgos kelionės atvėrė naujų požiūrio kampų.

„Paradoksalu, bet būtent keliaudama supratau, jog išmokti ir mokyti kitus deklaruoti laisvę būnant savo šalyje yra mano pareiga. Lietuva man yra nepakeičiami namai ir rami užuovėja. Keliaudama mėgstu pasakoti, kaip man gera mūsų šalyje, kaip pasiilgau žmonių ir tyros gamtos. Yra dalykų, kurie tiesiog nepamainomi – dėl to ir turiu čia likti“, – įsitikinusi G. Sasnauskaitė.