Veidai

2018.01.04 16:33

J. Didžiulio daina tampa pasauline sensacija

LRT.lt2018.01.04 16:33

Ar Lietuva – tai šiltų, linksmų ir svetingų žmonių šalis? Pasirodo, taip! Arba bent jau taip Lietuva nuskambėjo per visą didžiausią Amerikos ir pasaulio žiniasklaidą dėl ypatingo brolių Ballų – krepšininkų ir realybės šou televizijos žvaigždžių LaMelo ir LiAngelo Ballų – ir jų tėvo LaVaro Ballo pasitikimo Vilniaus oro uoste, rašoma pranešime spaudai.

Be minios žiniasklaidos, įskaitant žymius ESPN ar „Yahoo Sports“ kanalus, oro uoste Ballų šeimyną pasitiko ir Jurgis Didžiulis su „Welcome to Lithuania“ („Sveiki atvykę į Lietuvą“) daina. Kadangi svečių lėktuvas vėlavo, J. Didžiulis grojo susirinkusiai reporterių ir šiaip smalsių stebėtojų miniai.

„Daugelis žmonių čia, Lietuvoje, nelabai žino, kaip reaguoti į visą šį žiniasklaidos ūžesį. Manau, kad esame gana atsargūs ir nepatiklūs. O, mano nuomone, geriausias būdas priimti visą šį dėmesį – tai sukurti gerą pirmąjį įspūdį. Juk apie mūsų šalį dar mažai yra žinoma, o čia į mus atkreiptos visos kameros“, – sakė J. Didžiulis, kuris buvo išrinktas svetingiausiu vilniečiu Vilniaus savivaldybės Svetingumo apdovanojimuose. „Aš tikiu, kad svetingumas mums padės sukurti labai pozityvų šalies įvaizdį – mums nereikia oficialių priėmimų rimtais veidais, nes gerą įspūdį apie šalį kuria pačių mūsų įsitraukimas ir gera nuotaika priimant svečius, kas jie bebūtų“, – sako atlikėjas.

Kai trečiadienį vakare ir naktį užsienio (ypač JAV) žiniasklaidoje ėmė vienas po kito piltis straipsniai apie Ballų šeimos atvykimą į Lietuvą, o per socialinius tinklus pasklido filmuota pasitikimo medžiaga, atsiliepimai negalėjo būti šiltesni. „LaVaras, LiAngelo ir LaMelo Ballai buvo entuziastiškai sutikti Lietuvos oro uoste,“ – skelbė „USA Today“, vieno didžiausių JAV laikraščių antraštė. „Ballų šeima atvyksta į Vilnių, skambant „Welcome to Lithuania“ serenadai,“ – rašė „Deadspin“ portalas. Iš viso J. Didžiulio pasitikimo daina buvo paminėta beveik visuose pasitikimą aprašančiuose leidiniuose: TMZ, „New York Daily News“, „CBS Sports“, MSN, „Houston Chronicle“, „Business Insider“ ir daugelyje kitų.

Socialiniai tinklai taip pat nerimo. „Twitter“ vartotojai juokavo: „Welcome to Lith-u-an-ia!“ Aš jums siunčiu sąskaitą už terapiją. Nėr už ką.“ Kitas sakė: „Ši daina mane pavergė. Aš irgi atvykstu!“ Daugelis komentatorių juokais skundėsi, kad ši daina tarsi įsikalė jiems į galvą, ir jie negali jos atsikratyti, nors ir norėtų. O #welcometolithuania grotažymė kaip ugnis paplito po „Twitter“ ir „Facebook“ tinklus.

J. Didžiulis duoda interviu ESPN kanalo žurnalistui, pranešimo autorių nuotr.