Veidai

2017.12.24 19:33

Kalėdų Senelio stebuklas

Ignas Kinčinas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.24 19:33

Viena laukiamiausių Kūčių nakties tradicijų – Kalėdų Senelio apsilankymas, o su juo ir kalėdinės dovanos. Senelis jau pradėjo pasakišką kelionę baltojoje Laplandijoje.

Atšiauriame Šiaurės Suomijos kampelyje gyvena jis – Kalėdų Senelis, kasmet šią naktį aplankantis visus pasaulio vaikus. Būtent čia, Laplandijoje, su maišu rankose bei Elnių traukiamomis rogėmis jis pradeda stebuklingą kelionę. Nors yra daug šios legendos versijų, o ir pats Kalėdų Senelis vadinamas skirtingais vardais ir kildinamas iš skirtingų vietų, šie vaizdai daugelyje žmonių pažadina mažą vaiką, Kalėdų naktį laukiantį stebuklo.  

Teigiamos emocijos, gerumas, šiluma yra tos dovanos, kurias reikia dovanoti, sako jis. Laikui bėgant svajonės nublanksta, sunku darosi į širdį įsileisti šią legendą. Ateina laikas, kai supanti, iš kur namie atsiranda dovanos, ateina laikas, kai pats tas dovanas ir dovanoji.

Kalėdų Senelis yra dosnumo simbolis, priverčiantis kiekvieną būti šiek tiek geresniam kitam, o gerus vaikus, pasak pasakos, Kalėdų Senelis apdovanoja. Šią naktį jis kiekvienam atneš truputį pasakos, stebuklo, šilumos. Nebijokite jos įsileisti į savo širdį, ragina jis, nebijokite kitam būti tuo Kalėdų stebuklu, kurio taip laukiame. 

„Yra svarbesnių reikalų“ – sako nemažai žmonių. „Komercinė, ši šventė“ priduria kiti. Galbūt išblunka ši pasaka, nebetikime ja, o kartais būtent pasakos ir trūksta kasdieniame gyvenime, todėl įsikibkite į ją, ragina jis, ir būkite tas Kalėdų stebuklas vieni kitiems. Priverskite vieni kitus šypsotis ir kas ten žino, gal šiąnakt ir jūs išgirsite žvangantį varpelį nakties tyloj.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt