Veidai

2017.12.23 19:10

Londono zoologijos sode kilus gaisrui nugaišo vamzdžiadantis ir dingo keturios surikatos

BNS2017.12.23 19:10

Londono zoologijos sode šeštadienį kilus gaisrui, apėmusiam jo teritorijoje esančią kavinę ir suvenyrų krautuvę, nugaišo vamzdžiadantis ir dingo keturios surikatos, o keli darbuotojai apsinuodijo dūmais, pranešė zoologijos sodo atstovai.

Gaisras įsiplieskė kavinėje „Animal Adventure“ po 6 val. vietos (8 val. Lietuvos) laiku. Daugiau kaip tris valandas su liepsnomis kovojo 72 ugniagesiai.

„Deja, mūsų veterinarai patvirtino, kad nugaišo mūsų devynerių metų vamzdžiadantis Miša“, – nurodė Londono centre esančiame Regento parke įsikūrusio zoologijos sodo atstovai.

„Taip pat šiuo metu yra dingusios keturios surikatos, o mūsų prieiga prie vietos yra apribota, todėl negalime to patvirtinti“, – pranešė jie.

„Visus kitus netoli [gaisro židinio] buvusius gyvūnus atidžiai stebi mūsų veterinarai, tačiau pirmieji ženklai rodo, kad jie nenukentėjo. Ir toliau juos stebėsime artimiausiomis dienomis, – sakoma zoologijos sodo pranešime. – Žinoma, esame sukrėsti šio [incidento], bet esame itin dėkingi ugniagesių brigadai, staigiai sureagavusiai į situaciją ir suvaldžiusiai gaisrą.“

Prižiūrėtojai nedelsdami sureagavo į nelaimę ir perkėlė gyvūnus į saugią vietą. Gaisras buvo suvaldytas apie 9 val. 16 min. vietos (11 val. 16 min. Lietuvos) laiku.

Londono greitosios pagalbos tarnyba nurodė, kad nelaimės vietoje suteikė pagalbą aštuoniems nukentėjusiesiems. Šeši iš jų apsinuodijo dūmais, o dar du patyrė nesunkių sužalojimų. Vienas asmuo buvo pristatytas į ligoninę.

Zoologijos sodas buvo uždarytas visą dieną. Jo atstovai nurodė, kad atsidarys tik tada, kai nebebus jokio pavojaus gyvūnams, darbuotojams ir lankytojams.

„Dar per anksti spėlioti gaisro priežastis, tačiau artimiausiomis dienomis ir savaitėmis labai glaudžiai bendradarbiausime su ugniagesių tyrėjais, kad nustatytume priežastį“, – pareiškė Londono zoologijos sodo atstovai.

1828 metais atidarytas zoologijos sodas šiuo metu yra dalyvauja svarbiuose laukinės gyvūnijos apsaugos projektuose, taip pat pritraukia daug turistų.

Londono ugniagesių brigados pareigūnas Clive`as Robinsonas sakė, kad gaisras suniokojo tris ketvirtadalius kavinės ir krautuvės bei pusę stogo. Taip pat nuo liepsnų nukentėjo netoliese esanti erdvė, kur lankytojai gali paglostyti gyvūnus.

„Kai atvyko, mūsų brigados susidūrė su labai išsiplėtojusiu gaisru“, – nurodė jis.

„Jie neįtikėtinai sunkiai dirbo sudėtingomis sąlygomis, kad kuo greičiau suvaldytų [gaisrą] ir neleistų jam išplisti į gretimus gyvūnų narvus, – sakė C. Robinsonas. – Komandos liks įvykio vietoje visą rytą, gesindamos likusias liepsnas.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.