Veidai

2017.12.22 12:04

Lietuvis Š. Korėjoje: vietinių baimė, keistas internetas ir nakvynė tuščiame viešbutyje

„Tai savotiškas realybės šou, kur tu supranti, kad dėl tavęs kuria situacijas, kiekvieną dieną – vaikų darželyje, parduotuvėje, mokykloje, muziejuje – visur yra sumodeliuotos situacijos, kad ta šalis yra puiki viskuo.  <...> Tarsi rezervatas“, – apie Šiaurės Korėjos gyventojus pasakoja keliautojas Karolis Žukauskas, neseniai įgyvendinęs tikslą aplankyti šią atsiskyrėlišką totalitarinę šalį. 

Pasak K. Žukausko, Šiaurės Korėjoje teko iškart savo kailiu patirti tai, ko ir galima buvo tikėtis – laisvės keliauti pavieniui ir improvizuoti ten itin mažai.

„Visi turistai, kurie įvažiuoja, yra griežtai kontroliuojami. Tu keliauji su gidais – turėjau dvi gides ir vairuotoją. Keliavome lengvuoju automobiliu, visas 8 dienas buvau pririštas prie jų, per tas dienas laisvo laiko turėjau gal valandą, kai išėjau iš viešbučio be jų leidimo ir jos nebuvo labai patenkintos. <...> Įprastai programa yra sudėliota, minimali improvizacija galima, bet, paprašius pasivaikščioti, visada randama priežastis, kodėl negalima“, – pasakoja K. Žukauskas.

Anot jo, Šiaurės Korėjoje turistams bandoma sukurti įspūdį, kad šalis gyvena turtingai ir nejaučia nepritekliaus.

„Jie bando pateikti, kad turi viską. Jie iš tiesų turi mobiliuosius telefonus, bet jie neturi interneto. Jie turi intranetą, kuris panašus į mūsų kokių 1998 metų internetą. <...> Aš jaučiausi kaip žmogus iš ateities. Klausiau, ar žinote, kas yra feisbukas, kas yra tviteris. Rodžiau muziką iš „Spotify“, grupių pavadinimus, jie jų nesuprato, nes pas juos muzika yra tokia – apie lyderį, darbą... visiškai kita kultūra“, – pasakoja keliautojas.

Anot K. Žukausko, viena keisčiausių patirčių buvo atvejis, kai jam teko galimybė nakčiai apsistoti nebeveikiančiame apie 200 kambarių viešbutyje, be elektros ir vandens.

K. Žukausko nuotr.

Daugiau apie tai – įraše.