Veidai

2017.12.20 14:51

Australijoje vandalai sudaužė suakmenėjusį dinozauro pėdsaką

BNS2017.12.20 14:51

Australijoje esančiame pasaulyje pagarsėjusiame nacionaliniame parke vandalai kūju sudaužė 115 milijonų metų senumo suakmenėjusį dinozauro pėdsaką, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Pranešime apie šį „apgailėtiną ir beširdišką“ poelgį sakoma, kad vidutinio dydžio teropodo – dvikojo plėšraus dinozauro – pėdsaką paleontologai aptiko 2006 metais Flat Roko nacionaliniame parke Viktorijos valstijoje – vienoje iš keleto vietų pasaulyje, kur aptikta subarktinėje juostoje arba per ledynmetį gyvenusių dinozaurų pėdsakų.

Praėjusią savaitę, atvedę grupę moksleivių apžiūrėti šio pėdsako, parko darbuotojai pamatė, kad jis tyčia suniokotas.

„Liūdna pagalvoti, kad asmuo ar asmenys, žinoję apie pėdsako vietą, tyčia galėjo sunaikinti svarbų vietos simbolį, pripažintą svarbiu tarptautiniam mokslui“, – sakė vyriausybinės agentūros „Parks Victoria“ eigulys Brianas Martinas.

2006 metais radę pėdsaką paleontologai padarė jo silikoninį atspaudą.

Vis dėlto buvo nuspręsta radinio neišimti ir neperkelti jo į muziejų, kad parko lankytojai galėtų džiaugtis matydami pėdsaką natūralioje jo aplinkoje.

Radinys yra Bunurongo pajūrio parke, Dinozaurų Sapnų (Dinosaur Dreaming) paleontologinėje vietovėje. Nuo 1991 metų ten buvo rasta tūkstančiai dinozaurų kaulų ir dantų.

Pasak „Parks Victoria“, minėtas pėdsakas labai svarbus, nes atspindi laike sustojusią akimirką, kai mėsėdis dinozauras atsistojo toje vietoje.

Šis radinys yra kitoks nei toje vietovėje iškasti kaulai iš fosilijų telkinių, suneštų sraunių senovinių upių.

Bunurongo aplinkosaugos centro atstovas Mike`as Cleelandas išreiškė viltį, kad pėdsaką dar bus galima pataisyti.

„Šis beširdiškas vandalų poelgis sumenkino džiaugsmą pamatyti tikrą dinozauro pėdsaką, – sakė jis. – Laimei, sugebėjau surinkti atskilusias pėdsako dalis ir tikiuosi, kad Viktorijos muziejaus techniniai darbuotojai sugebės pėdsaką bent iš dalies restauruoti.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.