Naujienų srautas

Veidai2017.12.20 10:50

Romos Kalėdų eglė tapo pajuokų objektu

BNS 2017.12.20 10:50

Pagrindinė Romos Kalėdų eglutė taip sparčiai meta savo spyglius, kad jau tapo miesto gyventojų pajuokos objektu.

21 metro aukščio žaliaskarė, įžiebta gruodžio 8 dieną, stipriai ėmė žarstyti savo spyglius beveik iš karto po pastatymo vidury Romos judrios pagrindinės Venecijos aikštės (Piazza Venezia).

Romos gyventojai eglutę vadina „Spelacchio“ (ital. Plikė, Nuskurėlė); jie priekaištauja Romos merei Virginia Raggi dėl spygliuočio, kurio atvežimas iš Italijos Alpių regiono Pietų Tirolio kainavo 48 tūkst. eurų

Miestas antradienį sakė tirsiantis, kodėl spygliuotis miršta.

Nepaisant 600 sidabrinių Kalėdinių žaisliukų, pusiau plikos eglutės šakos aikštei nesuteikia norėto šventinio įspūdžio, o verčia manyti ją esant neprižiūrėta.

AFP/Scanpix nuotr.

Kritikai atkreipia dėmesį į tai, kad kitoje miesto dalyje, iš Lenkijos atvežta Vatikano Kalėdinė eglutė atrodo puikiai.

„Eglute, eglute kokios gailiai plikos tavo šakos!“ – antradienį Romos gyventojai liūdėjo dėl amžinojo miesto Kalėdinės eglutės, meiliai pramintos „Plikė“, pirmalaikės mirties.

Likus vos savaitei iki gruodžio 25-osios, Italijos sostinės pagrindinėje aikštėje esanti Kalėdinė eglutė tapo pajuokos objektu ir miesto merei teko pradėti tyrimą, kodėl „Plikė“ nesulaukusi švenčių pabaigos ėmė merdėti.

„Romos Kalėdinis medis išdžiūvęs, jau atvežtas miręs. Tai metafora sostinės būklei“, – „Twitter“ rašė vienas miesto gyventojas, o kitas klausė: „Kelintą valandą laidotuvės?“

Anot italų laikraščio „Il Messaggero“, pirminio tyrimo metu sužinota, kad pervežant iš Dolomitų kalnų šiaurės Italijoje, kur buvo auginamas, spygliuotis nebuvo tinkamai uždengtas.

Dauguma Romos gyventojų, tarp kurių aplinkosaugininkai ir profesionalūs sodininkai, mano, kad atsparesnės veislės spygliuotis būtų išsilaikęs ilgiau.

Vargšelė „Plikė“ yra paprastoji eglė, o europinis kėnis būtų buvęs geresnis pasirinkimas, sako Kalėdinių eglučių entuziastai.

Daugelis šią Kalėdinės eglutės fiasko, miestui kainavusią apie 48 tūkst. eurų, lygina su populistinių Penkių žvaigždučių judėjimu (M5S), 2016 metais laimėjusiu mero postą, bet nesugebėjusiu susitvarkyti su transporto ir atliekų krizėmis.

„Atrodo neužteko jų per pastaruosius metus sukelto sąmyšio, dabar turime kentėti šitai“, – rašė kitas Romos gyventojas.

„Il Messaggero“ rašo, kad eglutė yra nacionalinė gėda, o „rusai mūsų merdinčią Kalėdinę eglutę pavadino tualeto šepečiu“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi