Veidai

2017.12.18 10:52

Šventinis namų puošimas: bus keturios populiariausios temos

LRT.lt 2017.12.18 10:52

Įpusėjus gruodžiui vis labiau nekantraujame namus papuošti kalėdinėmis dekoracijomis bei šventinėmis lemputėmis, kuriančiomis jaukumo jausmą. Didžiausioms žiemos šventėms visus namus – šventinį stalą, eglutę ir pačius namus – planuoja išpuošti net 75 proc. respondentų. Tačiau kaip nesuklysti ir sukurti išties jaukią šventinę aplinką? Kaip teigiama „Maximos“ pranešime žinisklaidai, floristas Antanas Mažonas visų pirma siūlo įvertinti savo namų interjerą ir puošmenas rinktis pagal tai.

Remiantis lapkritį prekybos tinklo „Maxima“ atlikta pirkėjų apklausa, didžiausioms žiemos šventėms visus namus – šventinį stalą, eglutę ir pačius namus – išpuoš net 75 proc. respondentų. Tiesa, visiškai naujas dekoracijas namams perka tik 2 proc. žmonių. Dauguma – 69 proc. – kasmet naudoja tas pačias, bet papildo kažkuo nauju.

Tiek planuojantiems įsigyti visiškai naujas dekoracijas, tiek ir tiems, kurie tik papildys jau turimą kolekciją, „Floristai ant ribos“ floristas A. Mažonas rekomenduoja renkantis kalėdines puošmenas įvertinti, kokios temos dekoracijos labiausiai tiktų prie namų interjero. Štai, pavyzdžiui, prie skandinaviško interjero ne itin žiūrėtųsi ryškios spalvos, o prie prabangaus – lino audiniai ir mediniai žaisliukai.

„Žinoma, nereikia aklai ir griežtai visko vykdyti pagal tariamus nurodymus – visada reikia temas interpretuoti ir pritaikyti sau. Tiesiog išlaikyti tam tikrus elementus, kurie susisietų su bendra namų stilistika, interjeru“, – teigia A. Mažonas.

Kaip gimsta mados

„Maximos“ pirkimų departamento vadovės Vilmos Drulienės teigimu, kasmet prekybos tinklo parduotuvėse pristatomos puošmenų temos gimsta sujungus pasaulines madas su lietuvių pomėgiais ir poreikiais.

„Kiekvienų metų sausį vykstame į didelę parodą Vokietijoje, kad pasižiūrėtumėme ir nuspręstume, kokias kalėdines dekoracijas siūlysime pirkėjams tik po dešimties mėnesių būsiančioms žiemos šventėms. Šiemet atrinkome daugiau nei 500 kalėdinių dekoracijų, todėl atnaujinant savo puošmenų arsenalą – tikrai yra iš ko rinktis“, – sako V. Drulienė.

Tiek V. Drulienė, tiek A. Mažonas sutaria, kad net ir neinvestuojant į kalėdines puošmenas didelių sumų – per keletą metų galima sukaupti pakankamai dekoracijų, kurios namus paverstų kalėdiškai jaukiais ir stilingais. Tokiu atveju derėtų tik iš anksto nusimatyti vyraujančią temą ir kasmet įsigyti po keletą tarpusavyje derančių elementų, kuriuos lengva papildyti naujais.

„Vienintelis dalykas, kurį siūlyčiau apgalvoti – kokią temą vystyti. Paprastai geriausia rinktis klasikinę temą, nes ji niekada nepasensta ir kasmet tik šiek tiek yra modifikuojama. Taip pat jeigu interjeras minimalus, tuomet galbūt reikėtų vystyti skandinavišką temą, kuri taip pat gan mažai kinta. Bet kuriuo atveju šiek tiek papildžius naujais elementais dekoro visumą nereikės jaudintis dėl didelių išlaidų, bet turėti išbaigtą ir jaukų vaizdą“, – atskleidžia floristas.

Beje, pasaulinės tendencijos rodo, kad šiemet šventiniame namų dekoravime bus populiariausios keturios pagrindinės temos. Tai visais laikais populiari tradicinė, kurioje vyrauja raudoni aksesuarai, kelerius metus labai populiari spindesio – sidabro, aukso – kupina tema, natūralistinė, medžio ir šiaudų detalėmis pasižyminti, tema ir pastaruosius pora metų populiari karališka, prabangi tema.

Element 5 Digital/Unsplash nuotr.

Atgal į gamtą

Ši dekoro tema pati savaime sufleruoja spalvas. Žemiški, natūralūs tonai. Spalvos kiek prigesintos arba pašviesintos. Šiais metais būdingiausi pilki, rusvi, vyno raudonio tonai. Jie praturtinti samaniniais, pilkai žaliais atspalviais. Natūralios, gamta dvelkiančios detalės, kaip kad medis ar siūlai, įpūs gamtos dvelksmo į kiekvienus namus ir garantuos jaukumą. Šaltuoju sezonu – jo nebūna per daug.

Vyraujantys elementai: audinys (tarkim medžiaginiai žaisliukai), stiklas (dūminis, matinis), medis (gali būti šakos, mediniai žaisliukai ar žvakidės), taip pat visa gamtinė medžiaga, tokia kaip kankorėžiai, samanos, šakelės. Norint kiek puošnesnio dekoro galima įvesti sidabro spindesio, bet aukso reikėtų šioje temoje vengti.

Rawpixel.com/Unsplash.com nuotr.

Įspūdingos Kalėdos

Klasikinė tema, visiems puikiai pažįstama ir niekada nesenstanti. Raudona, bordo spalvos, balti akcentai, eglės arba kėnio žalumas, aukso (žalvario, bronzos, vario) elementai, žvakės, blizgus stiklas, velvetinis audinys.

Prie šios temos itin tinka daug žvakidžių ir aukštų žvakių, stiklo ar krištolo indų. Svarbiausia išlaikyti vientisą temą ir vengti elementų, kurie supaprastintų dekorą (paprasta keramika, linas ir kitos detalės, tinkančios kitoms temoms).

Karališka gausa

Ši tema yra specifinė, bet gan lengvai suprantama. Jos pagrindiniai elementai yra gausa, ryškios spalvos ir rytietiški motyvai. Mūsų akiai galbūt neįprastai ir drąsiai atrodo mėlynos, violetinės, raudonos, aukso, garstyčių, turkio spalvų deriniai, tačiau būtent jos sukuria išskirtinumą.

Karališkai temai taip pat būdingi rytietiški elementai, karoliukais siuvinėti žaislai, rytietiški žibintai, kutai, kailiai, smilkalai. Visa tai sukurs karališkas Kalėdas, tačiau su tinkamu prieskoniu. Šiai temai puikiai tiktų ir pledai bei pagalvėlės ant kėdžių, sodrios spalvos staltiesė ir daug žvakių. Ir ne tik ant stalo.

Sniego karalienė

Paskutinė tema yra pati švariausia ir balčiausia, lengva tarsi pūkas. Daug baltos, šiek tiek sidabro ir keli šviesaus aukso akcentai. Sniegas, ledas, stiklas, porcelianas – visa tai suteikia šiai temai išskirtinio lengvumo ir žavesio.

Puikiai prie šios temos žiūrėsis LED lemputės, šaltai baltos spalvos girliandos. Žinoma, ir baltos staltiesės bei žvakės. Bendras įspūdis – tarytum ledo karalystė namuose ir ant stalo.