Naujienų srautas

Veidai2017.12.15 13:30

Kelionės į Afriką: kaip sugriauti stereotipus?

Afrikos šalys dažnai vaizduojamos kaip ekonomiškai ir technologiškai atsilikusios teritorijos. Nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos direktorė Justina Kaluinaitė į Ruandą vyko atlikti žurnalistinį tyrimą ir sugriauti stereotipus apie Afriką. „Tikslas buvo susitikti su kuo daugiau skirtingų žmonių, organizacijų, per trumpą laiką pamatyti skirtingus kampus ir platesnį vaizdą, kas sudaro Ruandą“, – sakė J. Kaluinaitė.

Kartu su J. Kaluinaite į Afriką vykusi žurnalistė Giedrė Steikūnaitė sako, kad Ruandos istorija yra įvairiapusė.

„Skurdas yra viena iš tos istorijos dalių. Su skurdu kovojama įvairiomis priemonėmis. Vienas iš pavyzdžių yra programa „Girinka“, kai tam tikros institucijos, ekspertai identifikuoja įvairiuose regionuose esančius ūkininkus. Apie 80 proc. Ruandos gyventojų yra smulkūs ūkininkai, tai yra, žmonės išgyvena iš to, ką užaugina. Identifikuojami tie, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Tada su jais dirba visa bendruomenė. Kai jau jie yra pasiruošę ir vienas su kitu susidirbę, jie gauna karvę, kuri yra svarbi kultūros dalis“, – pasakoja G. Steikūnaitė.

Ruandoje svarbi ne tik žemdirbystė – informacinių technologijų sektorius yra viena iš prioritetinių sričių, į kurią yra daug investuojama.

Keliaujantiems į šį kraštą žurnalistė pataria iš anksto nesusikurti stereotipų, nemanyti, kad esame geresni, ir leisti vietiniams žmonėms save parodyti.

Išsamiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi