Naujienų srautas

Veidai2017.12.14 13:34

Interjero dizaineriai metė sau mažų erdvių iššūkį

Kiek kvadratinių metrų ploto užtenka patogiai ir kokybiškai gyventi? Dizaineriai Dalia ir Nauris Kalinauskai nusprendė į šį klausimą atsakyti ne teoriškai, o praktiškai – patys su šeima įsikurdami mažame būste.

Kaip gyventi, kad buitis nežudytų meilės? Kokie buities privalumai ir trūkumai? Dvejus metus šiuos klausimus analizuojantys interjero dizaineriai Dalia ir Nauris Kalinauskai ėmėsi eksperimento – patikrinti, kiek stipriai kvadratiniai metrai daro įtaką gyvenimo kokybei.  

Per 8 metus pakeitusi aštuonis būstus, pora ryžosi kurti naują namų koncepciją – bandyti gyventi mažuose butuose, tačiau kartu ir turint privačios erdvės. Viename aukšte dizaineriai įrengė tris atskirus nedidelius butus – pirmajame, 30 kvadratinių metrų plote įsikūrė juodu su trejų metų sūnumi, antrajame – 25 kvadratų plote apsigyveno šešiolikmetė dukra, tokio paties dydžio trečiasis bus skirtas sūnui, kai šis paaugs.

30 ir dar mažiau – 25 kvadratiniuose metruose, pasitelkus suprojektuotus, baldinius tūrius, sutalpinta viskas, ko, pasak dizainerės, reikia įgyvendinti bazinius žmogaus poreikius – grįžus po darbų pasigaminti maisto, susėsti prie valgomojo stalo, pažaisti su vaiku, patogiau susidėti daiktus, ramiai išsimiegoti ir net išsimaudyti vonioje, o ne duše.

Išsamiau apie dizainerių eksperimentą – Ievos Žigaitės pasakojime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi