Naujienų srautas

Veidai2017.12.13 16:49

Olandų policijos pajėgos atsisakė bepilotes skraidykles gaudančių erelių

BNS 2017.12.13 16:49

Nyderlandų policija pakirpo bepilotes skraidykles gaudančių erelių pajėgų sparnus ir atleido savo plėšriuosius plunksnuotus padėjėjus, kurie pasirodė esantys per sunkiai valdomi ir per brangūs.

Pernai, po virtinės 2015 metais atliktų bandymų, policijos pareigūnai pranešė nusprendę grėsmę visuomenės saugumui keliančių skraidyklių gaudymui naudoti erelius oro uostuose.

Tačiau dabar šio paukščių būrio atsisakoma, policijai supratus, kad jų paslaugų poreikis yra gana mažas, išlaikymo kaštai – gerokai didesni, nei manyta anksčiau.

Policijos darbui naudoti paukščiai buvo pirkti visai maži, o paskui apmokyti tuo užsiimančios firmos „Guard From Above“ dresuotojų. Ši firma giriasi „pirmoji pasaulyje naudojanti plėšrius paukščius priešiškų skraidyklių perėmimui“.

Pernai internete buvo išplatinti Nyderlandų policijos vaizdo įrašai, kuriuose rodoma, kaip į orą pakilę paukščiai sugriebia skraidykles nagais ir atneša jas pareigūnams.

Tačiau praktikoje viskas buvo truputį kitaip. Paaiškėjo, kad ereliai ne visada norėjo darytai tai, ko buvo išmokyti, pranešė Nyderlandų transliuotojas NOS.

Nerimą kėlė tai, kad šie plėšrūs paukščiai realiame gyvenime gali elgtis kitaip nei apmokymuose, cituodama pareigūnus skelbė vietos žiniasklaida.

Plunksnuotosios pajėgos turėjo du viešus pasirodymus per renginius Roterdame ir Briuselyje, tačiau realiam darbui taip ir nebuvo mobilizuotos.

Policijos pareigūnai anksčiau sakė turėję atsisakyti savo „detektyvų“ žiurkių, kurių užduotis buvo užuosti žmonių palaikus, kontrabanda gabenamas cigaretes arba fejerverkus.

Šių gyvūnų buvo neįmanoma „panaudoti operacijose“, nurodė policija ir pridūrė, kad iš tarnybos atleistos žiurkės ir ereliai buvo apgyvendinti atitinkamose prieglaudose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi