Naujienų srautas

Veidai2017.12.13 08:26

6 valstybės, kuriose nėra oro uostų

15min.lt 2017.12.13 08:26

Iš 195 valstybių pasaulyje vos kelios neturi savo oro uostų, rašo „Reader`s Digest“. Kurios?

Italijos sostinėje įsikūrusi vos 0,44 kvadratinio metro Vatikano valstybė neturi savo nuosavo oro uosto. Tačiau vargu ar kam tai sudaro nepatogumų atvykti į mažiausią pasaulio šalį – Vatikaną supanti Roma turi net du.

Antra pagal mažumą pasaulio valstybė Monakas taip pat neturi įsirengusi oro uosto. Į jį geriausia nuvykti iš Nicos, kuri yra vos už 25 minučių kelio automobiliu.

Įdomu tai, kad trečia ir ketvirta šalys pagal mažumą – Nauru ir Tuvalu – turi savo oro uostus.

Savo oro uosto neturi ir San Marinas, penkta mažiausia pasaulio valstybė, turinti vos 33 tūkst. gyventojų. Tačiau vos už 20 kilometrų – Riminio oro uostas.

Norint patekti į Lichtenšteiną (šeštą pagal mažumą valstybę) taip pat nepavyks tiesiai į jį atskristi lėktuvu. Artimiausias – už 50 kilometrų esantis nedidelis Šveicarijos St. Gallen-Altenrhein oro uostas.

Oro uosto neturi ir Andora, kuriai visai pervažiuoti tereikia nuvykti 40 kilometrų. Kadangi šalis įsikūrus Pirėnų kalnuose, čia įtaisyti taką lėktuvams būtų ir labai sudėtinga, todėl keleiviams geriausia atvykti iš Ispanijos ar Prancūzijos. Artimiausias oto uostas – Žironos-Kosta Bravos Ispanijoje

Galiausiai, oro uosto nėra ir Palestinos teritorijose, tačiau Ben Gurion oro uostas Izraelyje yra vos už 40 kilometrų nuo Betliejaus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi