Naujienų srautas

Veidai2017.12.10 00:26

„Eurovizijos“ nugalėtojui S. Sobraliui sėkmingai persodinta širdis

LRT.lt 2017.12.10 00:26

Šeštadienį Portugalijos transliuotojas TVI paskelbė džiugią žinią – 2017-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojui Salvadorui Sobraliui sėkmingai persodinta širdis. Skelbiama, jog penktadienį sudėtingą operaciją atlaikęs dainininkas šiuo metu prižiūrimas intensyvios terapijos skyriuje.

„27-erių artistas kentėjo dėl įgimtos širdies ydos ir kelis mėnesius laukė tinkamo donoro“, – praneša Wiwibloggs.com.

Nors širdies transplantacija yra ypatingai sudėtinga procedūra, o laukiančiųjų tinkamo donoro eilė – labai ilga, studijos rodo, jog net 90 proc. širdies persodinimo procedūrų yra sėkmingos.

LRT.lt portalas primena, kad rugsėjo 26-ąją užsienio žiniasklaidoje pasirodė žinia, jog S. Sobralio būklė – kritinė. Jo būklė buvo apibūdinama kaip „stabili, tačiau kritinė“.

Širdies liga sirgęs S. Sobralis negalėjo palikti jį prižiūrinčios medikų komandos ilgiau nei dviem savaitėms, tad pirmose „Eurovizijos“ repeticijose gegužės mėnesį vietoje S. Sobralio dainavo jo sesuo.

Iš pradžių S. Sobralis norėjo gyvybei pavojų keliančią ligą laikyti paslaptyje, tačiau po pasirodymo Portugalijos nacionaliniame finale jam prireikė skubios operacijos, kurios metu buvo tvarkomos dvi išvaržos.

„Aš turiu problemą. Deja, atėjo metas patikėti mano kūną mokslui ir pasišalinti iš koncertinės ir muzikinės veiklos. Kuriam laikui palikti sau įprastą aplinką ir keliauti į kitą, kurioje mano problema, neabejoju, bus išspręsta. Deja, nežinau, kiek laiko tai truks“, – prieš kurį laiką kalbėjo atlikėjas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi