Naujienų srautas

Veidai2017.12.09 16:35

Lione dabar šviesiau nei įprastai – prasidėjo tarptautinis šviesų festivalis

Net ir tamsiausias naktis galima nušviesti – daugiau nei 150 metų Liono gyventojai gruodžio pradžioje žiebia šviesas ir eina į gatves. Pastarąjį dešimtmetį sena tradicija virto didžiuliu tarptautiniu šviesų festivaliu.

Tamsiausiu metų laiku Lionas šviesesnis, nei įprastai. Gruodžio pradžioje kelioms dienoms Prancūzijos miestą tradiciškai papuošia šviesos instaliacijos, o jomis besigrožintys žmonės užtvindo gatves. 

Lione puoselėjama sena tradicija užgimusi dar 1852-aisiais. Tų metų rugsėjį miestas rengėsi švęsti Mergelės Marijos statulos įkurdinimą ant koplyčios, matomos visame mieste. Tačiau patvinusi upė užliejo miestą ir iškilmės nukeltos į gruodžio 8 dieną.

Deja, tądien oras ir vėl buvo negailestingas, visą dieną siautėjo audra ir šventė vėl neįvyko. Kai atėjus nakčiai oras pasitaisė, žmonės spontaniškai ant palangių ėmė degti žvakes ir plūdo į gatves. Ir taip ėmė elgtis kasmet gruodžio 8-ąją.

Artinantis žiemai languose degančios žvakės nušviesdavo miestą šilta jaukia šviesa. Per pastarąjį dešimtmetį šviesų festivalis tapo išskirtiniu miesto renginiu.

Šiemet festivalyje – apie 50 prancūzų ir užsienio kūrėjų instaliacijų.

Daugiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi