Veidai

2017.12.04 20:46

Žurnalas „Time“ paskelbė pretendentų į Metų žmogaus titulą sąrašą

ELTA 2017.12.04 20:46

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, Kinijos vadovas Xi Jinpingas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pateko į asmenų, pretenduojančių tapti Metų žmogumi pagal žurnalo „Time“ versiją, sąrašą. Tai pirmadienį pranešė televizijos kanalas NBC.

D. Trumpas jau yra pelnęs šį titulą 2016 metais po pergalės prezidento rinkimuose.

Be to, tarp nominantų yra turtingiausias pasaulio žmogus, Amerikos verslininkas Jeffas Bezosas, specialusis prokuroras Robertas Muelleris, tiriantis galimą Rusijos kišimąsi į JAV prezidento rinkimus 2016 metais, Saudo Arabijos sosto įpėdinis princas Mohammedas bin Salmanas, pradėjęs karalystėje kovos su korupcija kampaniją, amerikietiškojo futbolo žaidėjas Colinas Kaepernickas, suorganizavęs kovos su rasizmu kampaniją, ir režisierė Patty Jenkins, sukūrusi mokslinės fantastikos filmą „Nuostabioji moteris“.

Į nominantų sąrašą taip pat įtraukti „The Dreamers“ – jauni nelegalūs imigrantai, kurie dar vaikai pateko į JAV teritoriją ir kuriems, valdant D. Trumpo administracijai, gresia deportavimas, ir judėjimo prieš seksualinį smurtą „#Me too“ dalyviai.

Žurnalas „Time“ renka Metų žmogų nuo 1927 metų, kai šį titulą pelnė amerikiečių lakūnas Charlesas Lindberghas, kuris pirmasis vienas perskrido Atlanto vandenyną.