Veidai

2017.12.02 20:34

2017-ųjų Lietuvos metų moterimi išrinkta E. Jennings

ELTA2017.12.02 20:34

Šeštadienio vakarą Kaune paskelbta 2017 metų Lietuvos moteris. Šis garbingas titulas šiemet atiteko dainininkei Erica Jennings.

Lietuvos moterį kasmet paskelbia ir menininko Mariaus Zavadskio sukurtą „Auksinę kurpaitę“ įteikia „Lietuvos ryto“ žurnalas „Stilius“.

Neseniai airių kilmės dainininkė E. Jennings, prieš daugiau nei 20 metų atvykusi į Lietuvą, pranešė lapkričio mėnesį po motinystės atostogų grįžtanti į didžiąją sceną teatralizuotu koncertu „Istorijos iš Niujorko“. Pasirodyme atlikėja įkūnija jauną, ambicingą airę, siekiančią dainininkės karjeros Niujorko džiazo klubuose.

Dviejų dalių renginys sulieja naująsias Ericos dainas kartu su metų pradžioje jos įrašytu džiazo albumu, o scenoje vykstantis spektaklis pasakoja apie jaunos merginos atkaklumą ir kelią svajonių link.

Muzikinės karjeros atlikėja ėmėsi anksti – būdama dvylikos ji jau įrašinėjo dainas studijoje.

Gimnaziją baigė vos septyniolikos, siekė studijuoti dramą Dublino universitete, tačiau nuo šios minties Ericą atkalbėjo, esą dėl jauno amžiaus būsią itin sunku. Paprašė lukterėti bent metus.

Šiandien dainininkė džiaugiasi, kad jos gyvenimas susiklostė kitokia įvykių seka, nei yra įprasta.

„Buvo aišku, kad noriu kurti dainas, tačiau, priešingai nei daugeliui, pirmiausia pasisekė padaryti karjerą ir tik tada imtis studijų“, – „Lietuvos žinioms“ yra sakiusi dainininkė.

Netikėta dainos „Summertime“ sėkmė muzikos grupę „Skamp“ pakylėjo į populiariosios muzikos aukštumas.

Praėjusiais metais solinę karjerą pradėjusi Erica prisipažino, kad jai pirmasis solo koncertas taip pat prilygo iššūkiui, nors scenoje jau 20 metų. Ilgą laiką koncertavusi su grupe „Skamp“, vėliau dainavusi duetu su sutuoktiniu Jurgiu Didžiuliu („The Ball & Chain“), dainininkė tvirtino, kad dainuoti vienai nebuvo jauku. Tačiau pelnytas Metų atlikėjos titulas per M. A. M. A apdovanojimus jai suteikė drąsos.

Pernai Metų moterimi buvo išrinkta ikimokyklinio ugdymo įstaigų „Vaikystės sodas“, pradinės Karalienės Mortos mokyklos įkūrėja, socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė, užpernai – rašytoja Kristina Sabaliauskaitė.