Veidai

2013.06.11 13:15

Graikijoje į operą nemokamai pakviesti 2000 bedarbių

Žmonėms reikia peno ne tik kūnui, bet ir sielai. Taip nusprendė Graikijos nacionalinės operos vadovai ir pakvietė į spektaklį 2000 bedarbių, kuriems apsilankymas teatre tapo neįgyvendinama svajone.

Žmonėms reikia peno ne tik kūnui, bet ir sielai. Taip nusprendė Graikijos nacionalinės operos vadovai ir pakvietė į spektaklį 2000 bedarbių, kuriems apsilankymas teatre tapo neįgyvendinama svajone.

Operos spektaklyje apsilankę žmonės džiaugėsi bent trumpam pamiršę kasdienius rūpesčius.

Vien ko vertas pats teatras Akropolio papėdėje, pastatytas senovės Atėnų magnato Erodo Atiko prieš beveik 2000 metų. Teatre po atviru dangumi šįkart pastatyta Richardo Vagnerio opera „Skrajojantis olandas“. Nacionalinės operos vadovai nutarė – negalima pamiršti krizės, kurioje Graikija murkdosi šeštus metus, aukų – daug anksčiau operą lankiusių žmonių dabar negali nusipirkti bilietų į teatrą, tad spektaklis jiems nemokamas.

„Nutarėme, kad negalime atsiriboti nuo visuomenės išgyvenamų problemų, parodėme operą platesnei auditorijai. Tai žmonėms turėtų patikti“, – sako Graikijos nacionalinės operos meno vadovas Myronas Michailidis.

Tiesa, bedarbiai buvo pakviesti į generalinę repeticiją, kuri – kaip premjera: tas pats apšvietimas, kostiumai, ir dainininkai stengiasi parodyti, ką gali.

 „Žinoma, liūdna, kad negalime sau leisti apsilankyti teatre, gerai, kad pasiūlė tokią galimybę nemokamai, bent trumpam pamiršome savo sunkumus“, – sako žurnalistų kalbinta bedarbė inžinierė.

Kai kurių bedarbiais per krizę tapusių žmonių siūlymai radikalūs.

„Per krizę kultūriniai renginiai turi būti už dyką, jų turi būti daug, nes kultūra padės mums atsitiesti“, – mano bedarbis aktorius Kostas Gonis.

Tuo metu Graikijos ekonomika atsities dar ne greitai – tik kitais metais numatomas pusės procento augimas, o bedarbių skaičius pasiekė 27 procentus, tiesa, jaunimo nedarbas rekordinis – 60 procentų. Jų armija gausėja, nes smukus vartojimui žlunga verslas.

Įdomiausias ir svarbiausias žinias sekite ir LRT „Facebook“ paskyroje!