Naujienų srautas

Veidai2017.11.25 22:33

„Fazer“ pradeda prekiauti iš žiogų pagaminta duona

15min.lt 2017.11.25 22:33

„Fazer“, „Kultasuklaa“ ir „Entis“ Suomijoje pradeda prekiauti iš žiogų pagamintu maistu. „Fazer“ prekiaus iš žiogų pagaminta duona, o kitos dvi įmonės prekiaus saldumynais su žiogais, Suomijos spaudą cituoja newsru.com. 

„Fazer“ taps pirmąja kompanija pasaulyje, kuri gamins duoną iš vabzdžių – duonai naudojami miltai bus pagaminti iš žiogų.

Produktai bus pardavinėjami ne specializuotose parduotuvėse, o prekybos centruose. Iš pradžių prekės pasieks 11 tinklinių „Prisma“ ir „K-Supermarket“ parduotuvių Helsinkyje, tačiau gamintojai tikisi vėliau prekiauti beveik visoje Suomijoje – 47 parduotuvėse.

Vabzdžius maisto produktuose Žemės ūkio ministerija leido tik šių metų rugsėjį. Įvairių tyrimų duomenimis, suomiai kur kas palankiau nei kiti europiečiai vertina vabzdžių panaudojimą maisto produktuose.

Žinoma, yra ir kitų vabzdžius mėgstančių tautų Europoje. Pavyzdžiui, Nyderlandai leidimą juos naudoti maisto produktuose davė dar 2012 metais. O Prancūzija ir Belgija iš Afrikos vežtis valgomus vabzdžius pradėjo dar 2004 metais.

Minimos ir dvi kitos bendrovės – „Kultasuklaa“ ir „Entis“, – kurios Suomijoje prekiaus iš vabzdžių pagamintais saldumynais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą