Veidai

2017.11.13 10:34

Maniloje pasaulio lyderių pozavimą bendrai nuotraukai sutrikdė D. Trumpo riktas

BNS2017.11.13 10:34

Filipinuose vykstančiame pasaulio lyderių viršūnių susitikime pirmadienį valstybių vadovams sustojus kruopščiai surežisuotai bendrai nuotraukai, turėjusiai pademonstruoti jų vienybę, sumaištį sukėlė JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kuriam ne iškart pavyko numatytu būdu susikibti rankomis su kolegomis.

D. Trumpas turėjo sukryžiavęs rankas susikibti su kitais dviem greta stovėjusiais lyderiais.

Tačiau užuot pasekęs kitų valstybių vadovų, sukryžiavusių rankas ir susikibusių su kaimynais, pavyzdžiu, D. Trumpas abiem rankomis sugriebė ištiestą jam iš dešinės stovėjusio Vietnamo ministro pirmininko Nguyen Xuan Phuco ranką. Savo ruožtu D. Trumpui iš kairės stovėjęs Filipinų lyderis Rodrigo Duterte liko stovėti it musę kandęs su ištiesta ranka.

Pozuoti šiai bendrai nuotraukai sustojo dešimt šalių vienijančios Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) narių ir Kinijos, JAV, Rusijos, Naujosios Zelandijos, Australijos, Indijos, Kanados, Japonijos bei Pietų Korėjos vadovai, susirinkę į Manilą dalyvauti dvi dienas vyksiančiuose susitikimuose.

Po kelių nejaukių sekundžių D. Trumpas suprato suklydęs ir, sukryžiavęs rankas, galiausiai reikiamu būdu susikibo su Nguyen Xuan Phucu ir R. Duterte.

Filipinai yra paskutinė D. Trumpo kelionės po Aziją stotelė. Prieš atvykdamas į Manilą jis aplankė Japoniją, Pietų Korėją, Kiniją bei Vietnamą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.