Veidai

2017.11.13 09:04

Prancūzijoje paminėjo pirmojo skrydžio oro balionu metines

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.11.13 09:04

Prancūzijoje šį savaitgalį oro balionų gerbėjai iš 8 šalių paminėjo pirmojo žmogaus valdomo skrydžio oro balionu metines. Pasak renginio dalyvių, šiuo skrydžiu buvo įgyvendinta viena didžiausių žmonijos svajonių – skraidyti.

Pilotai sako, kad oro balionas žavūs tuo, kad žmogus tampa priklausomas nuo gamtos, kadangi pilotas dažniausiai gali valdyti tik baliono aukštį, todėl kelionės tikslas kartais gali būti ir netikėtas.

„Gali tik kilti arba leistis. Kilti ir leistis yra gerai, tačiau, laimei, priešingai nei ant žemės, danguje yra skirtingi vėjo sluoksniai. Juose vėjo greitis ir kryptis skiriasi. Gali atsidurti aukštyje, kuriame vėjas kreips balioną į kairę arba į dešinę, taip pat skirtingu greičiu. Su tuo galima truputėlį pažaisti“, – atskleidė oro baliono pilotas iš Belgijos Xavieras.

1783-ųjų lapkritį su karaliaus Luiso XVI palaiminimu Jean-François Pilâtre de Rozier ir François Laurent`as d`Arlandes atliko pirmąjį žmonių valdomą skrydį oro balionu. Metinių minėjimo vieta pasirinkta neatsitiktinai – būtent iš čia yra kilę pirmieji oro balionų pilotai.

Tiesa, prieš atliekant pirmąjį skrydį oro balionu karalius Luisas XVI norėjo, kad balioną pilotuotų nuteisti nusikaltėliai, nes skrydis buvo itin pavojingas, tačiau J.-F. Pilâtre de Rozier ir F. L. d`Arlandes įkalbėjo leisti skristi jiems. Skrydis užtruko apie pusvalandį, o nukeliauti pavyko tik apie 8 kilometrus.

Išsamiau – Igno Kinčino pasakojime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt