Veidai

2017.11.11 14:59

Šią savaitę gurmanai rinkosi į „Litexpo“ parodų rūmus

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.11.11 14:59

„Viskas dėl maisto!“ – tokiu šūkiu šiemet lankytojus pakvietė šeštadienį finišuojanti didžiausia Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF. Per tris dienas parodų ir kongresų centre „Litexpo“ lankytojai galėjo ne tik atrasti naujus maisto produktus, nepažintus maisto ir gėrimų skonius bei derinius, bet ir stebėti, kaip gimsta šedevrai bei semtis idėjų iš profesionalių virtuvės šefų, rašoma pranešime spaudai. 

Savo kulinariniu šou parodą atidaręs profesionalus virtuvės šefas iš Italijos Iglifas Di Giacomo sakė, kad nors Lietuvoje lankosi pirmą kartą, jau spėjo pajusti, kad maistas lietuviams toks pat svarbus kaip italams.

„Be galo smagu matyti Lietuvoje tiek daug žmonių susidomėjusiu maistu, ieškančių naujų skonių, stebinčių, kaip gaminame ir ragaujančių mūsų pagamintą maistą“, – sakė Michelin žvaigždutėmis įvertintuose restoranuose dirbęs šefas.

Jo nestebina faktas, kad itališkas maistas itin populiarus Lietuvoje, o išskirtiniai produktai bei vynai greitai randa kelia ant lietuvių stalų.

Organizatorių teigimu, parodoje importuotojų iš Italijos gretos kasmet gausėja. Nišinių ir išskirtinių produktų, gėrimų ir net virtuvės technikos gamintojai atranda Lietuvos rinką ir itin vertina lietuvių skonį bei simpatijas.

Svarbiausia – noras atrasti ir išbandyti

Atidarymo renginyje dalyvavęs ištikimas BAF lankytojas, žurnalistas ir LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas Arnas Mazėtis teigė, kad čia kasmet ateina ne tik pasisemti įkvėpimo, bet ir paieškoti, kokiomis virtuvės smulkmenomis bei detalėmis galėtų papildyti savo virtuvę.

„Kadangi jaučiu džiaugsmą gamindamas ir kurdamas virtuvėje, parodoje ieškau naujų skonių ir idėjų. Dar visada pasidomiu ir nauja technika, virtuvės įranga bei įrankiais. Man tai puiki proga atnaujinti savo virtuvę, bendrauti, užmegzti naujų pažinčių. O lankytojams labiausiai linkėčiau į parodą eiti be išankstinių nuostatų, ne ieškoti konkretaus produkto, bet su noru atrasti ir išbandyti naujus dalykus. Improvizacijos ir atradimo džiaugsmas turbūt smagiausias šios parodos akcentas“, – sako Arnas Mazėtis.

Daugiau apie parodą– įraše.