Veidai

2017.11.09 22:59

Abu Dabyje – Luvro filialas smėlynuose

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.11.09 22:59

Luvras smėlynuose: Prancūzijos prezidentas atidarė garsiojo Paryžiaus muziejaus filialą Abu Dabyje, vadindamas jį civilizacijų tiltu.

Daugiau kaip dešimt metų statytas ir per milijardą eurų kainavęs muziejus eksponuoja ir šedevrus iš kolekcijų Prancūzijoje, ir meno kūrinius, kuriuos supirko Abu Dabio emyro šeima, ir arabų valstybių paskolintus eksponatus. Atsigaunantis po naftos kainų smukimo Abu Dabis sako norintis Persijos įlankos regione išsiskirti kultūros turizmu ir netrukus statys dar du garsius muziejus.

Tai pirmas Luvro filialas užsienyje, ir vien už teisę naudoti šį vardą 30 metų Abu Dabis sumokės kone pusę milijardo eurų. Dar daugiau kainuos Prancūzijos ekspertai, kurie prižiūrės 300 meno kūrinių iš šalies kolekcijų.

 „Manau, toks statinys neįsivaizduojamas Paryžiuje ar Londone. Tai neįmanoma. Pastatas turi tapti Abu Dabio simboliu. Tai dar ir liudijimas, koks turi būti 21-ojo amžiaus muziejus, kalbantis apie istoriją ir civilizaciją“, – sakė muziejaus architektas Jeanas Nouvelas.

Daugiau apie muziejų – Vykinto Pugačiausko reportaže.