Veidai

2017.11.09 11:10

Kviečia neišmesti sugedusių daiktų – jie gali tapti ir interjero puošmena

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.11.09 11:10

Susimąstyti, ar verta pirkti vis naujus daiktus ir išmesti senus, kviečia socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ sumanytojai. Jie Kaune sukūrė dirbtuves, kur kiekvienas panorėjęs gali pasimokyti antrinio dizaino ir, padedamas patyrusio meistro, sugedusį, pasenusį ar tiesiog pabodusį daiktą gali atnaujinti ir perkurti.

Ne tik žvakės iš mandarinų, bet ir kilimai iš dviračio padangų arba tekstilės atraižų, stalai ir lentynos iš vėdinimo blokelių ir daugybė nebenaudojamų daiktų bei jiems prikelti antram gyvenimui reikalingos įrangos sukaupta prieš porą metų Kaune įkurtose didžiulėse dirbtuvėse. Į jas kviečia „Kūrybos kampas 360°“.

Tai socialinė iniciatyva, plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, bei besirūpinanti švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. Dirbtuvių sumanytojai jas sukurti sumanė susitikę su garsiais antrinio dizaino  meistrais.

Atvirose dirbtuvėse gyventojai laukiami ir su savo žaliava, ir su idėjomis, ką ir kaip norėtųsi pasigaminti, arba gali naudotis įvairiais daiktais ir medžiagomis, sukauptomis sandėlyje.

Daugiau – Giedrės Baltrušytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt