Veidai

2017.11.07 13:26

Vilnius ruošiasi Kalėdoms: eglę slepia, bet žada traukinuką, kalėdinę pasaką

Dar kelios savaitės ir Vilnius pasiners į Kalėdų laukimą. Jau dabar vitrinos pradeda puoštis kalėdinėmis eglėmis ir girliandomis, tačiau miesto gatvės nušvis gruodžio 1-osios vakarą, kai bus įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė Katedros aikštėje, atgis kalėdinis miestelis, į gatves išvažiuos traukinukas.

Kokia bus eglė? Kol kas Vilniaus savivaldybė paslapties skraistės praskleisti nenusiteikusi, sako, kad eglę visi pamatyti galės tik tuomet, kai ji bus įžiebta.

O tai įvyks gruodžio 1 dieną, penktadienį, 19 val. „Lauksime akimirkos, kuomet naujai nušvitusi svarbiausia Lietuvos Kalėdų eglė dovanos kasmet iš naujo patiriamas, nepaprastas šio šventinio vakaro emocijas ir, paskelbusi „Kalėdos sostinėje 2017“ renginių pradžią, kvies laukti Kalėdų“, – rašoma renginio anonse socialiniame tinkle „Facebook“.

Tą patį penktadienio vakarą savo keliones pradės ir spalvingas Kalėdų traukinukas, jau taip pat tapęs Vilniaus Kalėdų simboliu. Žadama, kad sugrįžti į vaikystę magiškų kelionių po sostinę metu bus galima iki kitų metų sausio 7-osios. Katedros aikštėje kalėdinę eglę sups Kalėdų miestelis, kuris žada šventinę atmosferą ir unikalų dovanų asortimentą bei kalėdinius skonius. Čia įkurti ketinama apie 50 kalėdinių namelių, kurių kiekvienas pasiūlys ką nors išskirtinio. Kalėdų miestelis Katedros aikštėje veiks iki pat sausio 7-osios nuo 11 val. (tik pirmadienį nuo 12 val.) iki 21 val., o penktadieniais ir šeštadieniais – iki 22.30 val.

Mugė Rotušėje ir šalia jos

Šeštadienį, gruodžio 2 d., eglė bus įžiebta ir Rotušės aikštėje, pačioje rotušėje veiks Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė, kurioje tradiciškai bus galima pamatyti bei įsigyti Lietuvoje reziduojančių užsienio šalių ambasadorių žmonų, ambasadų darbuotojų, visuomeninių organizacijų atstovų pagamintų rankdarbių, kalėdinių dekoracijų, papuošalų, saldumynų ir įvairių suvenyrų. Šios mugės didžioji staigmena – į Vilnių specialiai iš tolimosios Laplandijos atvyks Kalėdų Senelis Joulupukki.

Mugės globėja – ponia Alma Adamkienė. Rotušės aikštėje įsikurs jaukus ambasadų miestelis-mugė, kuri kvies domėtis reziduojančių šalių nacionaliniais kalėdiniais receptais bei valgiais.

Skaitys pasakas ir ne tik

Nuo gruodis 2 d. iki gruodis 27-osios Katedros aikštė vyks skaitymai „Šeimos pasaka“ – tai po dvejų metų pertraukos sugrįžęs kalėdinis projektas, kurio metu specialiai skaitymams sukurtoje unikalioje erdvėje bus skaitomos pasakos bei literatūrinių kūrinių vaikams ir jaunimui ištraukos. Skaitymai vyks kiekvieną dieną kas pusvalandį – nuo 11.30 val. iki 20.30 val. Pasiklausyti skaitomų pasakų kviečiamos iš anksto užsiregistravusios ikimokyklinio ugdymo įstaigų bei moksleivių grupės, o esant laisvų vietų, skaitymo seansų pasiklausyti galės ir visi norintys. Tai proga prisiminti ne tik vaikystės pasakų herojus, bet ir jaukiai praleisti laiką su draugais ir šeima, pajusti Kalėdų dvasią.

Literatūrinius kūrinius atrinko ir skaitymų programą sudarė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai ir ekspertai. Pasakas skaitys specialiai šiems skaitymo seansams atrinkti asmenys.

Per pačias Kalėdas – gruodžio 25, 26, 27 ir 28 d. 17, 18.10 ir 20 val. – ant Vilniaus arkikatedros didžiosios sienos nušvis unikali 3D projekcijų kalėdinė pasaka, pasakosianti specialiai šioms Kalėdoms sostinėje sukurtą magišką istoriją. Skaičiuojama, kad kasmet pasaka pritraukia per 120 tūkst. žiūrovų.