Veidai

2017.11.05 11:31

Į Vatikaną keliauja dovanos iš Lietuvos

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.11.05 11:31

Į Vatikaną iš Lietuvos keliauja ypatingas siuntinys Popiežiui – trys ąžuoliukai ir Rūpintojėlio skulptūra. Medelius planuojama pasodinti garsiuosiuose Vatikano soduose. XIII a. įkurti sodai užima daugiau kaip pusę visos šalies teritorijos, juose auga tūkstančiai augalų rūšių iš viso pasaulio.

Anot Lietuvos ambasadoriaus prie Šventojo Sosto Petro Zapolsko, lietuviškiems ąžuoliukams Vatikano sodininkai parinko dvi vietas: „Jie turi net 26 sodininkus. Vatikano sodininkų vadovas parodė vietas, kur lietuviški ąžuoliukai bus pasodinti. Kiekviena detalė labai atidžiai išnagrinėta. Du ąžuoliukai keliaus į mažąją giraitę, o dar vieno vieta bus labai gražioje aikštelėje prie Vatikano sienos. Romoje tai seniausias sodas. Jis įkurtas XIII a., kai popiežius Mikalojus III perkėlė popiežių rezidenciją iš Laterano į Vatikaną.“

Medelius Vatikano soduose planuojama pasodinti antradienį. Šią dovaną Popiežiui Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga sugalvojo Aleksandro Stulginskio universiteto darbuotojai. Taip sumanyta išreikšti padėką Šventajam Sostui už dėmesį mūsų tautai.