Veidai

2017.11.03 11:00

Šuo robotas gebės įtikti šeimininkams ir puikiai orientuosis aplinkoje

Japonų elektronikos milžinė „Sony“ pristatė naują garsiojo elektroninio šuns „Aibo“ versiją. Dabar jis vikresnis, protingesnis ir, be abejo, dar mielesnis.

Naujasis „Aibo“, kas japoniškai reiškia „partneris“, yra labai panašus į 1999 metų versiją, bet techniškai gerokai modernesnis. Tikroviškus šuns judesnius imituoja net 22 kryptimis galinčios judėti elektroninio šuns kūno dalys. Jį valdo greitas keturių branduolių procesorius, bet svarbiausia roboto dalis – dirbtinis intelektas.

„Sony“ specialistai tvirtina, kad turėdamas tokią programinę įrangą elektroninis šuo sugebės pats suprasti, kas patinka, o kas nepatinka jo šeimininkams, sugebės orientuotis kiekvienuose konkrečiuose namuose ir taip galės daugiau ir tikroviškiau bendrauti su žmonėmis. Tam „Aibo“ turi daugiau kaip 20 įvairų jutiklių, tarp jų – dvi plačiakampes žuvies akies kameras. Viena jų įmontuota nosyje.

Naujasis „Aibo“ kainuos panašiai kaip jo pirmtakas – apie 1700 dolerių, bet parduotuvėse pasirodys tik kitais metais, nes pirmosios, sausio mėnesiui planuojamos partijos, jau išparduotos internetu.