Veidai

2017.10.31 16:33

Baikalo ežere masiškai gaišta ruoniai

BNS 2017.10.31 16:33

Antradienį Rusijos tarnybos pranešė pradėjusios tyrimą dėl mažiausiai 130 ruonių gaišenų, išplautų į Baikalo ežero krantą; tai naujausia nelaimė, paveikusi giliausią pasaulyje gėlo vandens ežerą.

Baikalo ruonis – mažiausias pasaulyje; kada ir kaip ši ruonių rūšis ėmė veistis senoviniame Sibiro ežere, išlieka paslaptis.

„Per pastarąsias kelias dienas rasta apie 130 nugaišusių ruonių“, – sakė aplinkosaugos ministerijos atstovas Nikolajus Gudkovas.

„Paėmėme vandens mėginių ir mėginame išsiaiškinti, ar tik ne vandens tarša yra šios nelaimės priežastis“, – agentūrai AFP sakė N. Gudkovas, nors tie mėginiai dar nėra išanalizuoti.

Anot N. Gudkovo, biologai atliko gyvūnų skrodimą.

Ši ruonių rūšis nėra ant išnykimo ribos ir, pasak N. Gudkovo, pastaraisiais metais jų skaičius netgi išaugo iki apytiksliai 130 tūkstančių.

Pirminiais pasvarstymais, nelaimės priežastis nėra tarša, sakė N. Gudkovas.

Baikalo ežeras yra įtrauktas į UNESCO saugomo pasaulio paveldo sąrašą. Čia gausu tik šiai vietai būdingų gyvūnų rūšių, bet pastaraisiais metais vietovė kenčia nuo virtinės panašių nykimo nelaimių.

Tai yra: žuvų išteklių mažėjimas, tik šiai vietai būdingų pinčių nykimais ir sparčiai šiai vietai svetimos Spirogyra rūšies dumblių plitimas. Visa tai, anot mokslininkų, kelia taršą.