Veidai

2017.10.30 09:24

Šiaurės Korėjos lyderis su žmona ir seserimi apsilankė kosmetikos gamykloje

BNS2017.10.30 09:24

Tarp Pchenjano ir Vašingtono tvyrant didžiulei su branduoliniais ginklais susijusiai įtampai Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas su savo stilingąja žmona ir įtakingąja seserimi apsilankė kosmetikos gamykloje.

Pchenjano kosmetikos gamykloje Kim Jong Unas gyrė jos „pasaulinio lygio“ produktus, kurie įgyvendina „moterų svajonę būti gražesnėms“, pranešė oficialioji naujienų agentūra KCNA.

Kim Jong Uną lydėjo jo jaunesnioji sesuo ir įtakinga valdančiosios partijos narė Kim Yo Jong, sakoma pranešime. Nuotraukose matyti, kad lyderį gamykloje lydėjo ir žmona Ri Sol Ju, kuri vilkėjo gėlėtą suknelę.

Lyderio sesuo ir žmona yra laikomos įtakingiausiomis moterimis šioje izoliuotoje, itin patriarchalinėje valstybėje.

Nuo 2011 metų, kai valdžią perėmė Kim Jong Unas, jos dažnai lydi jį į oficialius renginius. Tai yra naujovė, nes buvusių šalies lyderių partnerės ar seserys retai rodydavosi viešumoje.

Yra žinoma, kad buvusi garsi dainininkė Ri Sol Ju, kuri taip pat garsėja kaip itin neabejinga prabangiai madai, su Kim Jong Unu turi tris vaikus.

Kim Yo Jong, kuriai, kaip manoma, yra 28 arba 30 metų, anksčiau šį mėnesį buvo paaukštinta ir paskirta jos brolio vadovaujamo sprendimus priimančio partijos Centro komiteto Politinio biuro atsargine nare.

Žinoma, kad ji vadovauja partijos propagandos programai. Kim Yo Jong ne kartą buvo matoma lydinti lyderį per svarbius viešus renginius ir besielgianti gan neoficialiai, nors tarp aukščiausių šalies pareigūnų tai retas dalykas.

Kim Jong Uno ir Kim Yo Jong tėvai yra velionis šalies valdytojas Kim Jong Ilas ir jo trečioji partnerė, buvusi šokėja Ko Yong Hui.

Gamykloje jie apžiūrėjo Kim Jong Ilą vaizduojančią mozaiką su šūkiu „Aprūpinti mūsų žmones geresne kosmetika“, sekmadienį pranešė KCNA.

Skurdžią, bet branduolinį ginklą turinčią Šiaurės Korėją nuo pat valstybės įkūrimo 1948 metais geležiniu kumščiu valdo jau trys Kimų šeimos kartos.

Korėjos pusiasalyje tvyro didžiulė įtampa. Rugsėjį Šiaurės Korėja įvykdė savo šeštą branduolinį bandymą ir paleido keletą balistinių raketų, tarp jų – potencialiai galinčių pasiekti „imperialistinio priešo“, Jungtinių Valstijų, žemyninę dalį.

Kim Jong Unas ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas pastaraisiais mėnesiais ne kartą grasino vienas kitam karo veiksmais ir vienas kitą įžeidinėjo. Ši aštri priešprieša kelia didelį nerimą visam pasauliui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt