Veidai

2017.10.30 08:58

Saudo Arabijos moterys nuo 2018-ųjų galės stebėti sporto rungtynes stadionuose

BNS 2017.10.30 08:58

Saudo Arabijoje nuo 2018-ųjų ruošiamasi leisti moterims stebėti sporto rungtynes trijuose stadionuose, kur iki šiol galėdavo lankytis tik vyrai, sekmadienį pranešė karalystės pareigūnai.

Šioje šalyje galioja vienos griežčiausių lyčių atskyrimo viešose vietose taisyklių; Saudo Arabijoje moterys ilgą laiką negalėdavo lankytis sporto arenose vykstančiuose renginiuose.

Pastarasis sprendimas yra viena iš reformų, pasiūlytų Saudo Arabijos sosto įpėdinio princo Mohammedo bin Salmano. Anksčiau šiemet jis paskelbė, kad nuo ateinančių metų birželio šioje itin konservatyvioje karalystėje moterims bus leista ir vairuoti.

„Pradedame ruoštis nuo 2018-ųjų pradžios priimti šeimas trijuose stadionuose Rijade, Džidoje ir Damane“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Generalinė sporto tarnyba.

Rugsėjį per šalies nacionalinę šventę į Rijado stadioną, į kurį anksčiau buvo įleidžiami tik vyrai, kartu su savo šeimomis pirmą kartą galėjo patekti ir moterys.

Tąkart šeimos buvo įleidžiamos į karaliaus Fahdo stadioną Rijade, kur dažniausiai vyksta futbolo rungtynės. Jų nariai sėdėjo atskirai nuo vienišų vyrų.

Pagal šalies globos sistemą, vyriškos lyties šeimos narys, paprastai tėvas, vyras arba brolis, turi suteikti teisę moteriai mokytis, keliauti ar užsiimti kita veikla.

Tačiau atrodo, kad karalystė švelnina kai kurias nusistovėjusias taisykles, siekdama įgyvendinti savo ekonominių ir socialinių reformų planus pagal strategiją „Vision 2030“.

Liepos mėnesį žmogaus teisių aktyvistai džiaugėsi Švietimo ministerijos nors ir „uždelsta“ reforma – mergaitėms valstybinėse mokyklose leista sportuoti.