Veidai

2017.10.26 18:45

ES teismas nusprendė: bridžas nėra sportas

BNS 2017.10.26 18:45

Nors kortų žaidimas bridžas ir mankština protą, tačiau ES aukščiausios instancijos teismas nusprendė, kad jis nėra sportas, nes reikalauja „nereikšmingų“ fizinių pastangų.

Geros atminties, analitinio mąstymo ir vos ne telepatinio ryšio tarp žaidimo partnerių reikalaujantis žaidimas yra ne tik pamėgtas senjorų, bet ir laikomas vienu populiariausių kortų žaidimų pasaulyje.

Tačiau anot Europos Teisingumo Teismo, proto mankštos nepakanka, kad šį žaidimą galima būtų laikyti sportu; todėl jis atmetė Europos bridžo sąjungos prašymą netaikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) dalyvių mokesčiams už dalyvavimą varžybose.

Teismas išaiškino, kad aiškinant PVM taisykles reikia vadovautis žodžio sportas „įprasta reikšme“ – sportas yra veikla, kuriai „būdingas pakankamai reikšmingas fizinio aktyvumo elementas“.

„Teismas padarė išvadą, kad tokia veikla kaip dvigubas kontraktinis bridžas, kurioje fizinio aktyvumo elementas atrodo esąs pakankamai nereikšmingas, negali būti priskiriama sportui ta prasme, kaip ji išaiškinta PVM direktyvoje“, – nusprendė teismas.

Dvigubas kontraktinis bridžas, kuris yra tradicinio kontraktinio bridžo atmaina, yra dažnai žaidžiamas varžybose.

Teismas pripažino, kad šiam žaidimui reikia „logikos, atminties ir planavimo, ir jis gali būti eilinių jo žaidėjų fizinei ir protinei sveikatai naudinga veikla“, tačiau atmetė, kad šiai veiklai reikalingas fizinio aktyvumo elementas.

Vis tik užkietėję bridžo žaidėjai neturėtų nuleisti rankų, kadangi teismo nutartyje nesakoma, kad žaidėjams negalima pritaikyti atleidimo nuo PVM mokesčio pagal kitą išimtį, taikomą „kultūrinėms paslaugoms“.