Veidai

2017.10.25 11:00

Kaip artimųjų kapų nepaversti šiukšlynu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.10.25 11:00

Kai ant artimųjų kapų visi deda ką nori ir kiek nori, jie tampa šiukšlynu, sako gėlininkas, floristas, gelių kolekcininkas Andrius Plindinas. Jis pataria, kaip tokios situacijos išvengti per artėjančias Vėlines.

„Kapų  puošimo tendencijos daug metų išlieka tokio pačios. Viskas atsiremia į tai, kiek kainuoja dalykai, kuriais puošiame kapus. Dažniausiai žmonės renkasi pigesnį variantą. Pigesnis variantas reiškia, kad spalva bus netinkama: visokių elektrinių, neoninių, salotinių, oranžinių ir visų kitų atspalvių. Arba tai bus puokštė dirbtinių gėlių, kurios nebūna nei gražios, nei kokybiškos“, – pasakoja floristas.

Jis siūlo susitarti su giminaičiais ir kapą papuošti viena brangesne, bet kokybiškesne ir gražiai atrodančia kompozicija. O kiekvienas asmeniškai galėtų pasirūpinti žvakutėmis. 

„Žvakės nebūtinai turi būti didžiulės, 3 litrų talpos. Nereikia rodyti kažkokio visuomenės luomo, statuso ar dar kažko. Giminėje taip būna [traktuojama], kad jeigu maža žvakė, tai esą žmogus pagailėjo pinigų ir pan. Nieko panašaus. Svarbiausia yra atminimas“, – pasakoja jis. 

Pasak gėlininko, ant kapų galima uždegti ir paprasčiausią arbatinę žvakutę.

„Kapas tada atrodo labai gražiai, tvarkingai. Uždegta daug žvakelių, gražiai papuošta. O ne taip, kaip dažnai tenka matyti, kad kapas tiesiog paverčiamas, nepabijosiu pasakyti šito žodžio, šiukšlynu. Tada prinešama daug ir bet ko“, – pabrėžia A. Plindinas. 

Pasak jo, galima iš viso išvengti dirbtinių gėlių kompozicijų – galima papuošti sausuolėmis arba pasodinti gyvų gėlių, tačiau reikia pasiruošti, kad pastarosios tokiu metu gražiai atrodys vos kelias dienas. 

Tačiau yra ir tokių gėlių, kurios peržiemos ir gražiai atrodys iki pat Motinos dienos. Viena iš jų – erikinių šeimos gėlės, ypač – viržiai. Tiesa, reikia mokėti juos tinkamai pasodinti. 

Kaip tai padaryti, žiūrėkite pokalbio įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.