Naujienų srautas

Veidai2017.10.22 16:48

Penki buvę JAV prezidentai susitiko labdaros koncerte

BNS 2017.10.22 16:48

Penki buvę Jungtinų Valstijų prezidentai, atidėję politinius reikalus, pirmą kartą nuo 2013-ųjų šeštadienį kartu pasirodė labdaros koncerte nukentėjusiems nuo uraganų Teksase, Floridoje, Luizianoje, Puerto Rike ir JAV Mergelių salose paremti.

Trys demokratai – Barackas Obama, Billas Clintonas ir Jimmy Carter, bei du respublikonai – George`as H. W. ir George`as W. Bushai, atvyko į Koledž Steišeno miestą, kuriame yra Tekaso universitetas (A&M), kad po audrų pamėgintų suvienyti šalį.

Šiame mieste yra vyresniojo Busho prezidentinė biblioteka. 93-ejų G. H. W. Bushas serga Parkinsono liga, tad renginyje pasirodė sėdintis vežimėlyje. Jo žmona Barbara ir George W. Busho žmona Laura taip pat buvo publikoje.

Koncerte netikėtai pasirodė Lady Gaga , taip pat koncertavo kantri muzikos grupė „Alabama“, „Rock & Roll Hall of Fame“ narys Samas Moore`as, vadintas 'Soul Man', gospelo muzikos legenda Yolanda Adams, Teksaso muzikantai Lyle`as Lovettas ir Robertas Earlas Keenas.

Rugsėjo 7 dieną pradėta ir buvusių prezidentų palaikyta akcija surinko 31 mln. dolerių, sakė G. H. W. Busho atstovas Jimas McGrathas.

Dabartinis prezidentas Donaldas Trumpas šį renginį pasveikino vaizdo įrašu bei šį kartą vengė kritikuoti buvusius prezidentus, o pavadino juos „vienais geriausių Amerikos valstybės tarnautojais“.

„Šios nuostabios pastangos primena mums, kad tikrai esame vieninga Dievo tauta, vienijama mūsų vertybių ir pasišventimo vienas kitam“, – kalbėjo jis per koncertą transliuotame įraše.

Keturi iš buvusi prezidentų, B. Obama, George`as W. Bushas, J. Carteris ir B. Clintonas, savo trumpuose pasisakymuose D. Trumpo neminėjo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi