Veidai

2017.10.24 07:24

Pradeda bėgimą Lietuvos šimtmečiui: iš Dakaro į Lietuvą – per 100 dienų

LRT.lt 2017.10.24 07:24

46-erių ugniagesys-gelbėtojas Aidas Ardzijauskas pasiryžo bėgte įveikti beveik 8 tūkst. kilometrų, skiriančius Dakarą nuo Vilniaus. Bėgimą Senegale jis pradės spalio 24 dieną, vyras jį skiria Lietuvos šimtmečiui. Tam A. Ardzijauskui prireiks 100 dienų ir bent aštuonių porų sportinių batelių.

Senegalo Respublikoje startuosiantis A. Ardzijauskas 3448 kilometrus bėgs per Afriką ir 4537 kilometrus Europos žemyne. 2018 m. vasario 16-ąją, Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, jis sugrįš į sostinę.

„Startuosime Senegale, pasieksime Mauritaniją, Maroką, o tuomet persikelsime į Ispaniją. Vėliau pasuksime į Prancūziją, Monaką, Italiją. Alpes kirsti planuojame ties Italijos ir Austrijos siena, bet tai priklausys nuo oro sąlygų. Turiu ir atsarginį variantą, galbūt teks bėgti iš Italijos į Slovėniją, ir tik tuomet į Austriją.

Jei žiema bus labai šalta, liksime Vengrijoje ir bėgsime iki Čekijos, o Austriją aplenksime. Tuomet jau būtų Čekija, Lenkija, ir, galiausiai, Lietuva. Jei dar bus likę laiko, darysime ratuką ir Lietuvoje“, – apie maršrutą, kuris priklausomai nuo oro sąlygų gali kisti, kalbėjo A. Ardzijauskas.

Visi ugniagesio-gelbėtojo bėgimai yra nuoseklūs. Kaskart įveikiama vis ilgesnė distancija ir visi jie veda į vieną tikslą – svajonę vieną dieną apibėgti Žemės rutulį.

„Pirmasis bėgimas buvo aplink Lietuvą, paskui – aplink Baltijos jūrą, vėliau – Amerikoje. Dabar – dar vienas žingsnis į priekį. Po truputį bandau didinti atstumus. Bėgant aplink Lietuvą nubėgau apie 1200 kilometrų, aplink Baltijos jūrą – daugiau nei tris tūkstančius kilometrų, Amerikoje įveikiau 5013, dabar skaičiuoju apie 8000“, – pasakojo A. Ardzijauskas.

Prisiminęs bėgimą Amerikoje, A. Ardzijauskas pasvarstė ir apie grėsmes. Ryškiausi – du įvykiai, kurie vos nesibaigė nelaime. Vienas jų buvo susijęs su barškuolėmis. Vyrui tik paskutinę akimirką pavyko pastebėti po kojomis besirangančią gyvatę. Kitą kartą A. Ardzijauskas vos nepakliuvo po automobilio ratais – jam pasisekė, kad buvo tik nesmarkiai nubrozdinta ranka. Ultramaratonininkas tikisi, kad šiame bėgime pavyks išvengti pavojingų situacijų.