Veidai

2017.10.19 11:18

A. Giržadas: „Eurovizijos“ atrankose būsime griežtesni ir nuoširdesni

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.10.19 11:18

Visi 2018 metų „Eurovizijos“ dainų konkurse norintys atstovauti Lietuvai gali teikti paraiškas dalyvauti nacionalinėje konkurso atrankoje. Pretendentų laukiama iki gruodžio 1 d. 

„Didelių naujovių atrankos procese nėra, didžioji „Eurovizija“ po nesusipratimų pernai su kai kurių šalių dalyvavimu pakeitė savo taisykles, užtikrinančias, kad tokių nesusipratimų nebebūtų, tačiau mūsų nacionalinėje atrankoje naujovių nėra: visi gali būti ramūs, kad jei atsineš savo dainą, ja neturės dalintis su niekuo“, – žada LRT prodiuseris Audrius Giržadas. 

Pasak vyriausiojo LRT prodiuserio, tiek autoriams, tiek atlikėjams būtina žinoti, kad jų siūlomos dainos neturi būti skambėjusios iki rugsėjo 1 d. A. Giržado teigimu, nėra nustatyta, kiek dainų ar atlikėjų pateks į atranką, tad pasiseks visiems, kurie, komisijos sprendimu, bus to verti. Atrankos taisykles galima rasti čia.

Pašnekovas tikina, kad šiemet dalyvius atrinks griežčiau ir nuoširdžiau, ir tikisi, kad atrankose kovos bus draugiškos. 

„Kaip parodė puikus mūsų projektas „Dainuoju Lietuvą“, apie dainininkus ir dainas galima kalbėti nesispjaudant ir neaptarinėjant jų suknelių arba batų. Link to sėkmingai žygiuojame. 

Žinau, kad viena didžiųjų žinomų atlikėjų baimių dėl dalyvavimo atrankoje yra ta, kad juos aptarinės ir apie juos kalbės. Tai, žinoma, – viena iš artisto dalios pusių, bet iš kitos pusės mes nesiekiame pajuokti, pasišaipyti ir kviečiame visus to nebijoti“, – kalbėjo A. Giržadas.

Pasak jo, pageidavimų dalyvauti nacionalinėje Lietuvos atrankoje sulaukiama jau nuo pat naujojo LRT sezono pradžios. 

„Jau dabar tiesiog krepšiais dainas siunčia švedai, yra agentūros, kurios tai daro. Aš, kaip ir kiekvienais metais, labai noriu raginti Lietuvos autorius parašyti dainų. Net jei kūrinys ir nelaimės, tai bent iš to, kiek daina skambės televizijoje, radijuje ir internete, autorinių priklapsės nemažai, ir tai daryti tikrai verta“, – tikino vyriausiasis LRT prodiuseris. 

Plačiau apie atrankos etapą – laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

LRT skelbia „Eurovizijos“ nacionalinę atranką: laukiama atlikėjų ir autorių paraiškų 

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija kviečia muzikos kūrėjus ir atlikėjus dalyvauti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Šio konkurso tikslas – išrinkti geriausią dainą, atstovausiančią Lietuvai tarptautinėje „Eurovizijoje“, kuri kitų metų gegužės 8-12 dienomis vyks Lisabonoje, Portugalijoje. Dainų autoriai gali būti iš viso pasaulio, o štai atlikėjai privalo turėti Lietuvos Respublikos pilietybę.

Pavieniai atlikėjai ar grupės iš visos Lietuvos gali teikti paraiškas LRT iki gruodžio 1 d., kartu pateikdami niekur neišleistą ir viešai neskambėjusią 3 minučių trukmės naują dainą. Nebūtinai visi, teikusieji paraiškas, pateks į tolimesnę atranką, nes kūriniai turi atitikti esminius kokybės standartus. 

Nacionalinėje atrankoje galioja visos bendros tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso taisyklės: atlikėjai negali būti jaunesni nei 16 metų, scenoje gali pasirodyti daugiausia 6 žmonės. Atlikėjai į sceną negali vestis jokių gyvūnų (šunų, kačių ir panašiai). Atlikėjai konkurse privalo dainuoti tik gyvai su gyvu muzikiniu pritarimu arba muzikine fonograma, pritariamasis vokalas negali būti įrašytas – turi pritarti gyvai.

Taip pat išlieka taisyklė, kad atlikėjai į konkursą gali ateiti su savo turima daina ir pilnai paruoštu pasirodymo turiniu, bet taip pat gali teikti paraišką ir neturėdami konkrečios dainos: jiems bus suteikta galimybė pasirinkti iš pateikto dainų „katilo“. 

Dainas gali siūlyti Lietuvos ar užsienio autoriai arba autorių grupė, užpildę paraišką bei pateikę EBU organizuojamo tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso nuostatas atitinkančią dainą – ne ilgesnį nei 3 minučių trukmės naują muzikos kūrinį su tekstu, iki 2017 m. rugsėjo 1 d. neišleistą jokiais formatais ir niekur neskambėjusį viešai.

Autorius, užpildęs konkurso paraišką bei pateikęs dainą, visiškai atsako už dainos autorystę bei garantuoja, kad daina nėra pateikta kitos šalies „Eurovizijos“ konkursinei programai.

Po gruodžio 1-osios atlikėjai negalės kreiptis į transliuotoją su prašymu įtraukti juos į konkurso programą. Todėl norėdami nepristigti paskutinės nakties, kūrėjai jau dabar turėtų pasiryškinti šią datą savo darbo kalendoriuose.

Galutinės koncertų filmavimo ir transliacijos datos LRT eteryje bus paskelbtos išrinkus visus atrankos dalyvius ir dainas. Nuo pat pirmos laidos už atlikėjus ir grupes balsuos TV žiūrovai ir muzikos profesionalų komisija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt