Veidai

2017.10.17 17:59

Šiauriausioje Norvegijos saloje apsigyveno kupranugariai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.17 17:59

Norvegijoje, kone labiausiai į Šiaurę nutolusioje Siorioja saloje, mažo kaimelio gyventojai sugalvojo įdomų būdą turistams pritraukti – atsigabeno du kupranugarius ir tikina, kad jie puikiai jaučiasi šioje mažai saulės ir šilumos turinčioje vietovėje.

Kaimelyje gyvena tik 70 gyventojų, o kupranugarius atsigabenusi šeima sako, kad gyvūnai puikiai jaučiasi, atrodytų, nelabai jiems tinkamoje aplinkoje.

„Kupranugariai puikiai jaučiasi Šiaurėje. Jie gali išgyventi 40–50 laipsnių šaltį, nes žiemą turi ilgą kailį, tik dabar yra jį numetę, todėl atrodo lieknesni. Kai kailis atauga, panašėja į avis. Jie gali valgyti viską ir gerti sūrų vandenį, nes geba atskirti druską nuo vandens. Be to gali gyventi be maisto tris savaites“, – pasakoja kupranugarių savininkas Oysteinas Saeterengas.

Šeima, atsivežusi kupranugarius, visus norinčius kviečia metams pas juos apsistoti ir prižiūrėti gyvūnus. Taip tikisi pritraukti turistų, kad išsaugotų mokyklą, kurioje mokosi tik 11 vaikų. Vyras teigia, kad kaime vaikai geriau parengiami gyvenimui nei mieste, nors trys vyresnieji vaikai įsikūrę užsienyje. Šeima sako, kad gyvenimas saloje nėra necivilizuotas – turi internetą, kompiuterius. Kaime yra tik viena parduotuvė, tad vartoja atsakingai ir daiktų išmesti neskuba, nebent jie jau yra visiškai nebenaudojami.

Tiesa, ne visi kaimynai džiaugiasi egzotinių gyvūnų kaimynyste – kai kurie bijo. Tačiau konfliktų dėl to nekyla. Kupranugarių savininkas sako, kad kaime žmonės nuoširdesni, o jei pyksta – taip ir pasako. Visgi jis įsitikinęs, kad pasaulyje, kur gajus materializmas ir stereotipai, kupranugariai Šiaurėje – puikus būdas parodyti, kad nieko nėra neįmanoma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt