Veidai

2017.10.15 19:14

Už rūkymą Tailando paplūdimiuose – kalėjimas

BNS 2017.10.15 19:14

20-yje populiariausių Tailando paplūdimių įvedamas draudimas rūkyti, už kurio nepaisymą teks ne tik sumokėti solidžią baudą, bet ir atsidurti už grotų, rašo laikraštis „Bangkok Post“.

Tokiu drastišku sprendimu, kuris netrukus gali būti įgyvendintas visuose šalies paplūdimiuose, siekiama „išvalyti“ pajūrio smėlį nuo nuorūkų gausos.

Phuketo biologinių tyrimų centras skelbia, jog nuorūkos sudaro apie trečdalį paplūdimiuose surenkamų šiukšlių, o gatvėse mėtomos nuorūkos užkemša lietaus nuotėkų sistemas.

Draudimo rūkyti Tailando paplūdimiuose nepaisymas užtrauks laisvės atėmimo iki vienerių metų bausmę ir/arba administracinę baudą iki 100 tūkst. Tailando batų (kiek daugiau nei 2,5 tūkst. eurų).

„Nuo šiol poilsiautojai, prieš įžengdami į paplūdimių teritorijas, privalės išmesti nuorūkas į specialiai tam skirtus konteinerius, o rūkymas paplūdimiuose brangiai kainuos. Rūkyti uždraudžiama todėl, kad užsirūkius nuorūka dažniausiai atsiduria smėlyje“, – pabrėžė šios organizacijos vadovas Džatuponas Burispatas.

Pasak jo, kitas planuojamas žingsnis – panašios bausmės už nuorūkų išmetimą į jūrą iš netoli pakrantės plaukiojančių pramoginių laivų, jachtų, valčių.