Naujienų srautas

Veidai2017.10.11 18:58

Paskutinis privačiose rankose likęs L. da Vinci paveikslas bus parduotas aukcione

BNS 2017.10.11 18:58

Niujorko meno aukcione kitą mėnesį bus parduodamas paskutinis privačiam kolekcininkui tebepriklausantis Leonardo da Vinci paveikslas, antradienį paskelbė aukcionų namai „Christie's“.

Spėjama, kad paveikslo vertė – apie 100 mln. JAV dolerių.

Maždaug 1500 metais nutapytas Jėzų Kristų vaizduojantis paveikslas „Salvator Mundi“ („Pasaulio išganytojas“) ilgai laikytas kopija, bet galiausiai buvo nustatyta, kad tai Italijos renesanso grando originalas.

L. da Vinci darbai buvo graibstomi dar jam gyvam esant, bet iki šių dienų tik išliko 20 jo nutapytų paveikslų. Visi jie, išskyrus „Salvator Mundi“, saugomi muziejų arba institucijų kolekcijose.

Labai mažai ankstesnių nei XIX a. kūrinių išlikę privačių kolekcininkų rankose, ir jie labai retai patenka į aukcionus.

„Aukcionų specialistams tai tarsi šventoji Gralio taurė, geriau nebūna“, – sakė „Christie's“ Amerikos pokario ir moderniojo meno departamento bendrapirmininkis Loicas Gouzeras.

Siekiant užtikrinti, kad lapkričio 15 d. paveikslas būtų parduotas už apytiksliai 100 milijonų dolerių, jam suteikta trečiosios šalies garantija, sakė „Christie's“ senųjų meistrų departamento Niujorke vadovas Francois de Poortere.

Paveikslas bus nuvežtas į Honkongą, San Franciską ir Londoną, o prieš pardavimą tris dienas bus eksponuojamas Niujorke.

Pasak F. Poortere, 45x65 cm dydžio „Salvator Mundi“ paskutinį kartą parduotas neįvardytam Europos kolekcionieriui po istorinės L. da Vinci kūrinių parodos Nacionalinėje Londono galerijoje 2011 metų gruodį.

Kito mėnesio aukcionas susietas panašios temos ir prasidės milžiniško paveikslo „Sixty Last Suppers“ (Šešiasdešimt paskutinių vakarienių), nutapyto popmeno legendos Andy Warholo pardavimu. Spėjama, kad už šį paveikslą bus sumokėta apie 50 mln. dolerių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi