Naujienų srautas

Veidai2017.10.09 15:12

Bendras P. Ambrazevičiaus ir „Šventinio Bankucheno“ kūrinys: siunčia žinutę moksleiviams

LRT.lt 2017.10.09 15:12

Pristatytas naujas nuotaikingas kūrinys – animuotas muzikinis vaizdo klipas, kuriame narpliojamos aplinkosaugos temos. Muzikinio klipo žodžius ir muziką kūrė „Šventinis Bankuchenas“, o naują amplua išbandė ir pirmą kartą repavo komikų grupės „Humoro klubo“ senbuvis ir viktorinų meistras Paulius Ambrazevičius. Klipo akcentas – meška, linksmai kratanti šlaunis, kol globalinis atšilimas nepadaro jai galo. Įvairiais simboliais klipe siekiama atkreipti moksleivių dėmesį į tai, kaip svarbu taupyti gamtos išteklius ir atsakingai rūšiuoti atliekas. Vaizdo klipas buvo sukurtas, siekiant gilinti moksleivių žinias aplinkosaugos srityje ir pakviesti juos dalyvauti Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje. Ją spalio 25 d. organizuoja Elektronikos platintojų asociacija (EPA).

Animuotame vaizdo klipe per kelias minutes nusakomos aplinkosauginės problemos ir kodėl jos kyla. Galiausiai – pasakoma, ką kiekvienas iš mūsų gali keisti savo kasdienybėje, kad neigiamas poveikis aplinkai būtų kuo mažesnis. Repo ritmu tikinama, kad nebūtina būti hipiu, jog aplinka rūpėtų bent truputį. O kad rūpėtų dar labiau – rodomos meškos, kurios nori ant ledo lyčių linksmai kratyti savo „leškas“, bet dėl globalinio atšilimo žuvims telieka atplukdyti gėlių į jų laidotuves.

„Kalbame apie globalines aplinkos taršos problemas, kurios atrodo tolimos, neaktualios, nors realiai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Taigi, siekis buvo atkreipti moksleivių dėmesį bei parodyti, kad nereikia daryti sudėtingų dalykų, o tiesiog keisti ydingus įpročius kasdienybėje“, – dainos ir muzikinio klipo idėją apibūdina „Šventiniu bankuchenu“ pasivadinęs Lukas Šidlauskas.

P. Ambrazevičius, kuris priėmė iššūkį pirmą kartą gyvenime repuoti, teigė, jog buvo sudėtingiau nei tikėjosi. „Sunkiausia buvo atrasti tinkamą toną, nuolat keisti tempą, ritmą ir net patį balso tembrą. Tik po 3 val. įrašinėjimo darbų, pagaliau pavyko pasiekti norimo rezultato. Jau girdėjau atgarsių, kad, nepaisant kai kurių muzikos klipo momentų, mano balsas klipe sunkiai atpažįstamas“, – apie įgarsinimo procesą ir jo rezultatą pasakoja humoristas.

EPA direktorius Linas Ivanauskas pasakoja, kad vienas organizacijos veiklos tikslų – edukuoti visuomenę, kaip saugiai ir atsakingai atsikratyti elektronikos atliekomis. Tuo tarpu bendravimas su augančia karta yra viena iš svarbiausių sričių, tuo pačiu kelianti nemažai iššūkių, sudominant juos aplinkosaugos tema. „Sujungėme savo pajėgas su Lietuvos geografijos mokytojų asociacija, Kauno technologijos universitetu, „Šventiniu Bankuchenu“ ir „Humoro klubu“ ir spalio 25 d. 7–8 klasių moksleivius kviečiame dalyvauti Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje. Tai nebus egzaminas, lydimas streso, tai bus galimybė moksleiviams pagilinti savo žinias aplinkosaugos srityje ir tuo pačiu – smagiai praleisti laiką“, – pasakoja L. Ivanauskas.

Olimpiada vyks spalio 25 d. užsiregistravusiose mokyklose, olimpiados akademinio partnerio – Kauno technologijos universiteto (KTU) – virtualioje mokymosi erdvėje. Šių metų olimpiados klausimyną sudarinėjo „Humoro klubas“ kartu su geriausių šalies geografijos mokytojų pagalba. Mokyklos deleguotas asmuo registruoti mokyklą gali iki 2017 m. spalio 10 d. Olimpiadoje mokyklą galės atstovauti trisdešimt 7–8 klasių moksleivių. Registracijos formą galima rasti šiuo adresu. Rekomenduojama registruotis kuo anksčiau, nes maksimalus šių metų olimpiados dalyvių skaičius – 3500.

Animacinio muzikinio klipo muziką ir dainos tekstą kūrė „Šventinis bankuchenas“. Įgarsinimą atliko Paulius Ambrazevičius. Iliustracijas piešė Aistė Papartytė, o jas animavo Mantas Bačiuška.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi