Naujienų srautas

Veidai2017.10.08 13:44

Saudo Arabijos karalius į Maskvą atsivežė net savus kilimus

15min.lt 2017.10.08 13:44

Šią savaitę Maskvą su oficialiu vizitu aplankęs Saudo Arabijos karalius Salmanas kelionėje galėjo pasijusti lyg namuose. Saudo Arabijos delegacija Maskvoje užsisakė du viešbučius, o į juos atsivežė ne tik savo baldus, kilimus, bet ir darbuotojus, praneša „Bloomberg“.

Kartu su karaliumi į Maskvą atvyko 1,5 tūkst. žmonių delegacija. Specialiai karaliaus vizitui buvo atgabentas auksinis eskalatorius ir net kilimai. Tokios prabangos karaliui prireikė keturių dienų vizitui Rusijos sostinėje, „Bloomberg“ papasakojo šaltiniai.

Nors vizitas tetruko keturias dienas, karalius Maskvoje tikrai galėjo pasijusti lyg namuose.

Dar iki karaliaus vizito lėktuvai iš Saudo Arabijos kasdien leisdavosi Maskvoje ir gabeno karaliui reikalingus daiktus. Čia buvo atvežta ne tik 800 kilogramų maisto, bet ir baldai bei kilimai.

Karaliaus delegacijai Maskvoje buvo užsakyti du prabangūs viešbučiai „Ritz Carlton“ ir „Four Seasons“. Net nuolatiniai šių viešbučių svečiai buvo išprašyti tas keturias vizito dienas apsistoti kur nors kitur, kad tik karaliaus pašonėje nepasimaišytų nepažįstamieji.

Taip pat buvo pakeistas viešbučio aptarnaujantis personalas. Čia keturioms dienoms įsidarbino karaliaus svita, tiksliai žinanti, kiekvieno delegacijos nario įnorius ir skonį.

Karalius Salmanas apsistojo „Four Seasons“ viešbutyje, čia jam buvo patiesti atsigabenti kilimai, sustatyti atvežti baldai.

Į viešbučius buvo uždrausta įleisti bet kokius pašalinius asmenis, „Bloomberg“ žurnalistams nurodė „Four Seasons“ durininkas.

Viešai abu viešbučiai karaliaus viešnagę komentuoti atsisakė. Nesulaukta ir karaliaus rūmų komentaro.

Yra įprasta, kad įtakingiausių pasaulio valstybių vadovai, pavyzdžiui, JAV prezidentai užsienio vizituose naudojasi savo atsigabenta apsauga, šarvuotais automobiliais, kartais užsisako visus viešbučius. Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama vizito Maskvoje metu apsistojo „Ritz Carlton“. Šį viešbutį atvykęs į gražuolių konkursą 2013 m. pasirinko ir dabartinis prezidentas Donaldas Trumpas.

Rusijos restoranų ir viešbučių asociacijos viceprezidentas Vadimas Prasovas nurodė, kad dviejų viešbučių nuoma karaliaus delegacijai galėjo kainuoti apie 3 milijonus dolerių, neįskaičiuojant SPA procedūrų, maisto ir kitų paslaugų, kuriomis naudojosi svečiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi