Veidai

2017.10.05 14:10

Afganistaniečių kilmės moteris viena apskriejo pasaulį lengvuoju lėktuvu

ELTA 2017.10.05 14:10

Afganistaniečių kilmės 30 metų Shaesta Waiz apskriejo pasaulį lengvuoju lėktuvu ir tapo jauniausia istorijoje moterimi, kuri tai padarė viena, praneša ketvirtadienį televizijos kanalas „Tolo News“.

Jo duomenimis, afganė skrydį pradėjo gegužės mėnesį Floridoje, į kurią ir grįžo trečiadienio vakarą. Iš viso Sh. Waiz kelionė truko 138 dienas. Moteris kirto 22 valstybių, tarp jų – Kanados, Ispanijos, Egipto, Bahreino, Indijos ir Australijos, teritorijas. Ją rėmė Tarptautinė civilinės aviacijos organizacija.

Kaip pažymi televizijos kanalas, keliaudama moteris aplankė savo tėvynę, kur ją priėmė Afganistano prezidentas Ashrafas Ghanis. Jis palinkėjo, kad ateityje visos Afganistano moterys galėtų aktyviai realizuoti save visose veiklos srityse, taip pat ir aviacijoje.

Sh. Waiz gimė 1987 metais pabėgėlių stovykloje Pakistane, kur glaudėsi jos tėvai, pabėgę iš tėvynės nuo karo. Tais pačiais metais jos šeima persikėlė į JAV, kur Sh. Waiz užaugo ir įgijo lakūnės specialybę. Ji ketina netrukus grįžti į istorinę tėvynę ir atidaryti ten skraidymo mokyklą moterims.