Veidai

2017.09.29 17:43

Popiežius kovos su melagingomis naujienomis

BNS2017.09.29 17:43

Popiežius Pranciškus pažadėjo kovoti su augančiu melagingų naujienų kiekiu, siekdamas stabdyti „interneto trolių“ ir neatsakingų žiniasklaidos šaltinių skleidžiamą neapykantą.

„2018 metų Pasaulinei komunikacijos dienai pasirinkau tokią temą: "Jūs pažinsite tiesą, ir tiesa padarys jus laisvus" (Jono 8:32). Melagingos naujienos ir žurnalistai už taiką“, – penktadienį „Twitter“ rašė popiežius.

Popiežius Pranciškus ne kartą yra žurnalistams pabrėžtinai sakęs, kad jų žodžiai socialinių tinklų dominuojamame pasaulyje labai svarūs.

Pernai metais popiežius palygino politikus šmeižiančius, paskalas skleidžiančius ir skandalų besivaikančius žiniasklaidos leidinius su žmonėmis, kuriuos seksualiai jaudina ekskrementai, bei pavadino jų skaitytojus išmatų valgytojais.

Penktadienį Vatikanas sakė, kad argentinietis popiežius nori kovoti su „klaidingai iškraipoma informacija“ ir plintančiu „nepagrįstu turiniu, kuriančiu ir skatinančiu stiprų visuomenės nuomonių susiskaldymą“.

„Pagrindinėms socialinių tinklų kompanijoms, institucijoms ir politikams pradėjus priešintis šiam fenomenui, bažnyčia irgi nori savaip prisidėti“, – skelbia Vatikanas.

Pats popiežius vasario mėnesį nukentėjo nuo jam priešiško melagingų naujienų straipsnio. Vatikano oficialų laikraštį nukopijavęs melagingas leidinys, kuriame išspausdintas neva tikras interviu su popiežiumi, buvo nusiųstas keliems kardinolams ir vyskupams.

Pasaulinė visuomenės komunikacijų diena, įkurta Antrosios Vatikano tarybos, bus švenčiama gegužės 13 dieną, bet popiežiaus kalba bus paskelbta anksčiau, sausio mėnesį, šventojo žurnalistų globėjo dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.