Naujienų srautas

Veidai2017.09.29 14:00

Šv. Jokūbo kelią atradusi žygeivė: jei ieškote vidinės ramybės, šis žygis jums

Šv. Jokūbo kelias – viduramžius menantis katalikų piligriminis kelias, kuris baigiasi vakariniame Šiaurės Ispanijos pakraštyje, Santjago de Kompostela mieste. Šį iššūkį pasirinkusi žurnalistė Monika Svėrytė pasakoja, kad žygis, kuris apėmė net 1190 kilometrų, buvo tarsi asmeninė kelionė ieškant atsakymų į vidinius klausimus. 

Žurnalistė teigia, kad yra daug priežasčių, kodėl žmonės nusprendžia rinktis šv. Jokūbo kelią, tačiau visų pirma, anot jos, tai yra vidinės ramybės ieškojimo kelionė.

„Pirmiausia tai yra kelionė į save, apie save ir sau. To kelio reikia, kad rastum atsakymus į vidinius klausimus, pabūtum gamtoje, tuo pačiu tai yra ir nuotykis“, – reziumuoja M. Svėrytė.

Nors oficialiai skelbiama, kad prancūziškoji šv. Jokūbo kelio versija apima 888 kilometrus, pasak Monikos, jos per penkias savaites nueitas kelias siekia apie 1190 kilometrų.

Anot žurnalistės, jei rinkdamasis šv. Jokūbo kelią nori ne tik ieškoti vidinės ramybės, bet ir bendravimo, reikėtų rinktis būtent per Prancūziją einančią trasą, kuri yra populiariausia. Tuo pačiu Monika pataria į žygį keliauti vienam – taip turėsite daugiau laisvės ir galimybių pažinti naujus žmones.

Daugiau apie tai – įraše.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi