Veidai

2017.09.29 12:14

Paroda „Augalų labirintai“ kviečia paklaidžioti grožio ir estetikos labirintuose

LRT.lt 2017.09.29 12:14

Šį savaitgalį Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakultetas (Studentų g., 39, Vilnius) vėl prisipildys įspūdingų eksponatų, kompozicijų, kolekcijų, bendraminčių šurmulio, rašoma pranešime spaudai.

„Ekspozicijoje – dygliuotieji ir pūkuotieji kaktusai, įspūdingas skulptūras primenantys kaudeksiniai augalai, ryškiaspalviai sukulentai, bonsai medeliai, žiedų karalienės orchidėjos, vaikų simpatijas užkariavę vabzdžiaėdžiai, įvairūs gyvūnai. Eksponatus vertins kompetentinga komisija – jau pirmąją parodos dieną bus išrinkti gražiausi iš gražiausių“, – teigė parodos organizatoriai.

Šiemet jau septintąjį kartą rengiama edukacinė kambarinių augalų paroda „Augalų labirintai“. Renginyje bus pasakojama, kaip nematyti užjūrio augalai atsirado Lietuvoje ir pasklido po mūsų senelių namus.

„Juk ne visada buvo galima nusipirkti augalą parduotuvėje! Kas buvo pirmieji mūsų dvarų oranžerijų gyventojai? Kaip močiutės trobelėje atsirado kalija, meilenis ar alijošius? Šie ir kiti klausimai bus keliami parodoje“, – tikino organizatoriai.

Penktadienis renginyje tradiciškai yra vaikų diena, kurios metu vaikai galės įdėmiau įsižiūrėti į nepaprastą mus supantį augalų pasaulį, išklausyti paskaitos, pabendrauti su kolekcionieriais, išgirsti daug įtraukiančių istorijų, patyrinėti artimąją aplinką, piešti ir mokytis globoti gamtą. Norėdami atkreipti dėmesį į trapų gamtos pasaulį, šiemet parodos organizatoriai bendradarbiaus su gyvūnų prieglaudėlėmis.

„Juk ne tik augalai, bet ir gyvūnai nusipelno rūpesčio, priežiūros, pagarbos. Vaikai, atnešę gyvūnams maisto, parodą aplankys nemokamai, o suaugę – už vaikiško bilieto kainą“, – pasakojo parodos rengėjai.

Parodoje galima ne tik apsilankyti, bet ir joje dalyvauti ar savanoriauti. Kiekvienas žmogus, auginantis bet vieną įspūdingą augalą, gali tapti parodos dalyviu. Jauniausias parodos dalyvis, 2012 metais pateikęs parodai savo vabzdžiaėdžių augalų kolekciją, buvo penkiametis Jovaras Vėtra Vidugiris.

Parodoje dalyviai galės leistis sau paklaidžioti grožio ir estetikos labirintuose.

Norintys į parodą atvežti savo augalus arba savanoriauti joje susisiekite su organizatoriais elektroniniu paštu oranžerija@leu.lt arba augalulabirintai@gmail.com.