Naujienų srautas

Veidai2017.09.28 10:08

Šiaurės korėjietis kuria komiksą apie pabėgėlių sunkumus P. Korėjoje

Įtampą Korėjos pusiasalyje didina balistinių raketų bandymai. Tačiau Čekijos televizija Seule nufilmavo reportažą apie pabėgėlį iš Šiaurės Korėjos, kuris apie Šiaurės ir Pietų Korėjų konfliktą kuria komiksą „Darbuotojų apklausa“. 

Nors kasdienis Š. Korėjos gyvenimas tikrai nėra linksmas, komikso autorius Čoi Seon-gukas, vis dėlto sugeba pasijuokti – jo komiksas yra apie pabėgėlių išgyvenimus, kuriuos jie patiria atvykę į Pietų Korėją.

Šiaurės Korėjoje yra planinė ekonomika ir valstybės skiriamos lėšos. Pietų Korėjoje yra rinkos ekonomika, kur mokamas atlyginimą. Pchenjane jis dirbo animatoriumi studijoje, kuri turėjo užsakymų iš užsienio, taip pat su Walto Disney studija. Tai buvo svajonių darbas, iki kol jis pastebėjo, kaip gyvena kolegos iš Europos.

Pietų Korėjoje yra daugiau nei 30 000 pabėgėlių. Integruodamiesi pabėgėliai susiduria su daug sunkumų: kalbos skirtumai, daugelio dalykų nežinojimas. Jiems sunku susirasti draugų. Choi Seong-gukas prisimena supainiojęs kolegės komplimentą su prisipažinimu meilėje.

Daugiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi