Veidai

2017.09.26 14:48

4 trenerės patarimai, kaip nesusirgti per treniruotes lauke

LRT.lt 2017.09.26 14:48

Nepaisant to, kad prasidėjo vėsus rudens sezonas, daugelis sporto ir gryno oro mėgėjų vis dar suderina vieną su kitu, treniruodamiesi lauke. Kaip nesušalti, bet maloniai praleisti laiką, pataria trenerė Kamilė Sulčaitė.

Pasak trenerės, treniruotės lauke – tai puiki galimybė sustiprinti savo sveikatą: „Pirmiausia, treniruojantis lauke rudens ir net žiemos mėnesiais, žmogus grūdinasi, o antra, mes visi praleidžiame pernelyg daug laiko patalpose, o geram imunitetui labai svarbu kvėpuoti grynu oru. Aš pati šaltojo sezono metu aktyviai vedu treniruotes lauke. Tačiau sporto mėgėjai dažnokai pasirenka netinkamus rūbus.“

Yra keletas dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, ruošiantis treniruotėms lauke šaltuoju metų laikotarpiu:

Neverta apsirengti per daug šiltai. Baimindamiesi persišaldyti, dažnai treniruotės metu dėvime šaliką, kepurę, šiltas kojines, megztinį, storą pūstą striukę, sunkius sportinius batelius. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad atliekant pratimus jums tikrai bus karščiau, nei esant ramioje būsenoje.

Sportui – tik sportinė apranga. Vasarą lengvai galima pasirinkti bet kokią aprangą – tai gali būtų įprasti marškinėliai, šortai ir sportiniai bateliai. Tačiau žiemą darosi vis sunkiau, nes įprasti kasdieniai drabužiai yra visiškai nepritaikyti sportiniams užsiėmimams. Prasidėjus šaltiems orams neverta šalti – reikia užsidėti ir kepurę, ir šaliką, ir pirštines, ypač jei lauke vėjuota ir lietinga, tačiau įprasta apranga yra pernelyg nepatogi. Šiam tikslui specialiai sukurti rudens–žiemos drabužiai, tinkami sportuoti šaltuoju metų laiku.

Tikra sportinė apranga šaltajam metų laikui yra daug lengvesnė ir patogesnė nei įprasti pūkiniai rūbai ar įprasti šalikai ir pirštinės. Rudenį ir žiemą trenerė pataria atsakyti sporto metu vilkėti medvilninius marškinėlius, kurie permirksta prakaitu, o verčiau rinktis kompresinius drabužius.

Paslėpkite kuo toliau vasarinius sportinius batelius. Žiemą verta pasirūpinti specialia žiemai skirta avalynė, kuri yra šiltesnė nei vasarinė, neperšlampa nuo rudens lietaus ir balų, neslysta ant sniego. Dėvėti specialią avalynę svarbu ir dėl to, kad nesusižeistumėte sąnarių, o taip pat, kad nebūtų padidėjusios rizikos pargriūti ir susižaloti.

Jokių dietų – tik subalansuota mityba. Šaltuoju metų laiku trūksta vitamino D, todėl trenerė ragina laikytis subalansuotos dietos, valgyti daugiau vaisių ir daržovių. Ji taip pat nerekomenduoja laikytis griežtos dietos ar badauti. Kalorijų trūkumas susilpnina mūsų imunitetą, o dėl to galima greičiau susirgti, ypač, jei apkraunate organizmą intensyviomis treniruotėmis.